Miniserial Czarnobyl w HBO GO już 7 maja!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 23.03.2019, 10:52 Aktualizacja: 23.03.2020, 10:52
28 kwietnia 1986 w ukraińskiej elektrowni jądrowej wydarzyła się tragedia, o której pamiętamy doskonale po dziś dzień. Miniserial HBO GO Czarnobyl będzie fabularyzowaną wizją śledztwa, które zostaje podjęte po katastrofie. Czy Emily Watson będzie w stanie dociec prawdy w Związku Radzieckim?
czarnobyl hbo go emily watson
0 Udostępnień

Najbardziej symboliczna katastrofa jądrowa?

Choć od czasu katastrofy w Czarnobylu minęło już ponad trzydzieści lat, do dziś na słowo „elektrownia jądrowa” myśli większości Polaków kierują się właśnie ku ukraińskiemu miasteczku. W znajdującej się tam elektrowni doszło do ogromnej eksplozji, której skutki okazały się katastrofalne. Śmierć w jej wyniku poniosło wprawdzie według różnych szacunków około trzydziestu ludzi, a ponad dwustu zachorowało na chorobę popromienną, jednak z okolic Czarnobyla ewakuowano jednocześnie kilkaset tysięcy ludzi.

czarnobyl hbo go

Mimo iż obecnie wszystko znajduje się pod kontrolą, a na terenie wokół elektrowni promieniowanie nie zagraża obecnie ludzkiemu życiu, Czarnobyl stał się symbolem. Przeniknął również do popkultury, czego najlepszym przykładem jest popularna seria gier S.T.A.L.K.E.R. Fabuła produkcji z tego cyklu umiejscowiona jest na terenie fikcyjnej Zony – rozległego obszaru pełnego mutantów i cennych artefaktów. Teraz fabularyzowaną historię tragedii, która wydarzyła się 28 kwietnia 1986 roku, przybliży nam HBO GO w miniserialu Czarnobyl.

Miniserial Czarnobyl w HBO GO już 7 maja

Premiera pięciodocinkowego miniserialu HBO Czarnobyl odbędzie się 7 maja (wtorek) o godzinie 21.10 w HBO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial oglądać będzie można kilkanaście godzin wcześniej, gdyż trafi do zasobów platformy już z samego rana. Fabularyzowana historia proponowana przez miniserial Czarnobyl przedstawi losy ludzi uwikłanych w badanie skali katastrofy: radzieckiego fizyka jądrowego Walerija Legasowa (w tej roli Jared Harris), który jako pierwszy zrozumiał konsekwencje wybuchu, kremlowskiego aparatczyka Borysa Szczerbinę (Stellan Skarsgard) oraz Ulany Khomyuk (Emily Watson), fizyczki dążącej za wszelką cenę do odkrycia prawdy na temat wybuchu w Czarnobylu.

Producenci wykonawczy, Carolyn Strauss i Jane Featherstone, pracowali nad takimi hitami jak Gra o Tron czy Broadchurch, więc po miniserialu Czarnobyl możemy spodziewać się naprawdę sporo! Gwiazdorska obsada koprodukcji HBO i SKY, połączona z szalenie intrygującą historią, zapowiada mocną propozycję na maj. Nie możemy się doczekać!

czarnobyl hbo go czarnobyl hbo go czarnobyl hbo go

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments