Monster Hunter Rise. Demo na Switcha już dostępne

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.01.2021, 10:58 Aktualizacja: 8.01.2022, 10:58
Dzięki wydanemu w 2017 roku Monster Hunter: World, japońska marka erpegów akcji przeżyła renesans. Gra cieszyła się ogromną popularnością na wszystkich platformach, co skłoniło Capcom do kucia żelaza póki gorące. Niedawno w kinach pojawił się film Monster Hunter, a w produkcji znajdują się dwa kolejne tytuły z tej serii, które w 2021 roku mają zadebiutować na Switchu. Jeden z nich można od dziś wypróbować – Monster Hunter Rise doczekało się dema na przenośno-stacjonarnej konsoli Nintendo.
0 Udostępnień

Łowcy potworów poszukiwani

Poza opublikowanym wczoraj zwiastunem Monster Hunter Rise dowiedzieliśmy się, że gra doczeka się dema, które od dziś, 8 stycznia, można pobierać, ale tylko na hybrydowych konsolach Nintendo. Wersja próbna pozwoli na sprawdzenie czterech misji, w trakcie których będziemy mogli zapolować na dwie bestie – Great Izuchi i Mizutsune. Demo będzie dostępne do 1 lutego, więc czasu na przetestowanie jest całkiem sporo.

Na 26 marca bieżącego roku przewidziana jest premiera tytułu, która na razie ograniczy się tylko do Switcha. Celowo użyłem “na razie”, ponieważ w listopadzie zeszłego roku pojawiły się nieoficjalne informacje, z których wynika, że Rise może również pojawić się na komputerach osobistych i to już w październiku. Wiemy o tym dzięki włamaniu na serwery firmy, którego następstwem był spory wyciek danych dotyczących przyszłych projektów wydawcy.

W przygotowaniu znajduje się również Monster Hunter Stories 2, ale w tym przypadku nie poznaliśmy konkretnej daty premiery – wiadomo, że gra ma zadebiutować w 2021 roku na Switchu. Wspomniany przeciek sugerował, że możemy spodziewać się portu na pecety, ale Capcom w żaden sposób nie odniósł się do tych doniesień. Tymczasem w kinach pojawiły się film Monster Hunter, który jak na pandemiczne warunki radzi sobie całkiem nieźle. Niestety jego recenzje nie są już aż tak przychylne – średnia ocen z 62 recenzji to 48% (via Rotten Tomatoes).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments