MTG Arena: bany odchudzają Standard. Pożegnajcie się z Okiem

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.11.2019, 10:00 Aktualizacja: 19.11.2020, 9:50
Zielono-niebieski Planeswalker Oko, Thief of Crowns oraz dwa towarzyszące mu zielone karty Instant zostały zbanowane w MTG Arena! Decyzja Wizards of the Coast weszła w życie 18 listopada. Sprawdź, co stanie się z tymi kartami w kolekcjach i boosterach dodatku Throne of Eldraine!
mtg arena bany w listopadzie - oko thief of crowns
0 Udostępnień

Listopadowe bany w MTG Arena. Żegnaj, Oko

Zgodnie z ogłoszeniem ze strony Wizards of the Coast, od 18 listopada 2019 roku w rozgrywkach Standard w MTG Arena zbanowane są trzy nowe karty:

  • Oko, Thief of Crowns – zielono-niebieski Planeswalker,
  • Once Upon a Time – zielony Instant,
  • Veil of Summer – zielony Instant.

Powodem bana obu czarów jest zbyt wysoka nadreprezentacja koloru zielonego. Siła Wędrowca w kolorach Simic sprawiała zaś, że korzystało z niego aż 70% talii zgłoszonych do ostatniego Mythic Championship Richmond.

Ban działa zarówno w przypadku gry tradycyjnej (do dwóch zwycięstw), jak i na Arenie (best-of-one). Do formatów objętych banem należą:

  • Play,
  • Standard Ranked,
  • Traditional Standard Play,
  • Traditional Standard Ranked,
  • Standard Event,
  • Traditional Standard Event.

Oko, Thief of Crowns, Once Upon a Time oraz Veil of Summer pozostaną grywalne w evencie Festival of The Fae: Standard Cascade oraz wyzwaniach bezpośrednich.

Co dzieje się ze zbanowanymi kartami?

Boicie się, że najnowszy ban wpłynąć może niekorzystnie na waszą kolekcję i sprawić, że część kart będzie bezużyteczna? Nie ma takiej opcji – wraz z aktualizacją MTG Arena z 18 listopada za zbanowane karty gracze otrzymali odpowiednią liczbę Wildcards. Nadal można je realizować do kupna trzech kart z Okiem na czele, aby grać nimi w formatach nie będących Standardem.

Co więcej, karty Oko, Thief of Crowns oraz Once Upon a Time pojawiały będą się w paczkach z dodatku Throne of Eldraine tylko wtedy, jeżeli zbierzemy już wszystkie pozostałe karty danej rzadkości z danego dodatku. Taka sama sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku Veil of Summer z dodatku Core Set 2020, jednak jest to uncommon i jego trafienie nie będzie takim rozczarowaniem jak otwarcie zbanowanej karty. Warto dodać, że zmiany te nie wpłyną na boostery w formatach Limited, czyli draftach i sealedach Throne of Eldraine.

 Źródło: Wizards of the Coast. Grafika: Wizards of the Coast.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments