MTG: Unsanctioned nowym śmiesznym setem. Premiera w lutym

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.10.2019, 10:00 Aktualizacja: 14.10.2020, 11:13
Do zestawu zabawnych dodatków MTG dołączy w lutym przyszłego roku Unsanctioned. Kolejny śmieszny set po Unglued, Unhinged oraz Unstable stanowił będzie dodatek nietypowy. Nowe karty oraz przedruki ze starszych setów sprzedawane będą nie w boosterach, lecz zestawach prekonstruowanych.
MTG Unsanctioned nowy smieszny set w lutym
10 Udostępnień

Magic the Gathering z nowym setem „Un-„

Wizards of the Coast, producenci cyfrowej oraz stolikowej karcianki Magic: the Gathering, zapowiedzieli wydanie nowego setu rozpoczynającego się przedrostkiem „Un-„. Rozpoczęta w 1998 roku dodatkiem Unglued historia srebrnoramkowych, a więc nielegalnych turniejowo kart, których głównym zadaniem jest rozbawianie graczy, poszerzy się w lutym 2020 roku o dodatek Unsanctioned.

Ostatnim wydanym zestawem zabawnych kart do MTG było Unstable z 2017 roku. Srebrnoramkowe sety „Un-” liczą jak na razie następujące dodatki:

  • Unglued – 1998 rok
  • Unhinged – 2004 rok
  • Unstable – 2017 rok
  • Unsanctioned – 2020 rok

Spora przerwa pomiędzy kolejnymi dodatkami z tej serii spowodowana była ich kiepskim potencjałem komercyjnym. Wizards of the Coast znaleźli jednak w końcu sposób na to, aby uczynić z nich produkt opłacalny sprzedażowo.

Unsanctioned nie będzie sprzedawane w boosterach

Dotychczasowe sety Un sprzedawane były, podobnie jak inne dodatki, w boosterach z losowymi kartami. Unsanctioned tymczasem dystrybuowany będzie w formie prekonstruowanych talii. Każdy z pięciu decków będzie jednokolorowy, a w zestawach z taliami znajdą się ponadto:

  • 2 kolekcjonerskie kości sześciościenne,
  • 10 dwustronnych tokenów,
  • 10 full-artowych kart landów (5 zwyczajnych i pięć premium),
  • 1 pudełko na karty do ponownego użycia.

Każda z jednokolorowych talii została zaprojektowana w celu łączenia jej z innym kolorem i tworzenia zróżnicowanych, dwukolorowych decków na 60 kart. Tylko szesnaście kart w dodatku Unsanctioned to nowe projekty – pozostałe są przedrukami lubianych przez graczy kartoników z Unglued, Unstable oraz Unhinged.

Nie wiadomo jeszcze, czy nowy zestaw kart zostanie przeniesiony do cyfrowego MTG Arena. Premiera Unsanctioned została zapowiedziana na 29 lutego 2020.

Źródło: Wizards of the Coast. Grafika: Wizards of the Coast.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments