Mulan – teaser zwiastuje kinową wersję hitu Disneya

Michał Małysa Seriale Publikacja: 8.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 8.07.2020, 10:50
Opowieść o chińskiej bohaterce, która wbrew przeciwnościom ocala kraj przed najeźdźcą i zyskuje szacunek swojego ludu, trafi do kin 17 marca 2020 roku. Teaser Mulan zapowiada nowy hit Disneya w wersji aktorskiej, pozbawionej wstawek musicalowych. Czy taka odsłona Mulan przypadnie wam do gustu?
mulan - tesaer aktorskiej wersji przeboju disneya
11 Udostępnień

Teaser Mulan zapowiada wzruszającą opowieść

Mimo iż w latach dziewięćdziesiątych najlepsze wyniki finansowe spośród filmów Disneya osiągnęły produkcje takie jak Piękna i Bestia, Alladyn czy Król Lew, hity studia z tego okresu zdecydowanie nie kończą się na tych filmach. Jedną z popularniejszych animacji Disneya jest Mulan. Oparta na chińskich podaniach ludowych animacja doczeka się w tym roku wersji aktorskiej.

Film pozbawiony ma zostać wstawek musicalowych. Teaser Mulan sugeruje, iż sporo zabawy przynieść może za to fanom kina akcji oraz dobrej choreografii.

O czym opowiada film Mulan?

Producenci zapowiadają, że scenarzyści (Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin oraz Lauren Hynek) bazowali nie na animacji z 1998 roku, lecz tradycyjnym poemacie epickim „Ballada o Mulan”. Opowiada on o najstarszej córce chińskiego wojownika, która zająć musi jego miejsce w armii, gdy na Państwo Środka napada wróg. Ma być to epicka opowieść o transformacji odważnej dziewczyny w wojownika zyskującego szacunek wspaniałego narodu oraz dumnego ojca.

Wśród znanych aktorów zaangażowanych do aktorskiej wersji Mulan znajdują się: Yifei Liu w roli tytułowej bohaterki, Donnie Yen jako Tung; Jason Scott Lee jako Böri Khan; Yoson An jako Cheng Honghui, a za pozostałe kreacje odpowiadać mają chociażby Gong Li jako Xianniang czy Jet Li jako Cesarz.

Film Disneya Mulan będzie miał premierę 27 marca 2020 roku.

Źródło: YouTube. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments