Na cały głos z Russelem Crowe od dziś w HBO GO

Michał Małysa Seriale Publikacja: 1.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 2.07.2020, 22:51
O wpływie mediów na politykę mówi się wiele, a popkulturowy obraz tego zjawiska poszerzony zostaje właśnie o serial Na cały głos, którego pierwszy odcinek dostępny jest w HBO GO od 1 lipca. To fabularyzowana biografia Rogera Ailesa, twórcy medialnej potęgi Fox News oraz Partii Republikańskiej.
na caly glos hbo go
12 Udostępnień

Na cały głos – media i polityka

Postać Rogera Ailesa doskonale znana jest wszystkim osobom, które interesują się stykiem światowej polityki oraz mediów. Przez kilkadziesiąt lat był doradcą republikańskich prezydentów (Richarda Nixona, Ronalda Reagana i George’a W. Busha, przygotowywał również do debaty Donalda Trumpa), a w 1996 z nadania Ruperta Murdocha stanął na czele stacji Fox News. Właśnie dzięki niemu stacja ta stała się główną propagandową siłą Partii Republikańskiej, sama wpływając jednocześnie na jej współczesny profil.

na caly glos hbo go

Właśnie na zmarłym w 2017 roku magnacie medialnym koncentrowała będzie się fabuła serialu Na cały głos. Podstawą do jej stworzenia jest biografia The Loudest Voice In The Room, w której Gabriel Sherman zmierzył się z kilkudziesięcioma latami z życia Rogera Ailesa. Amerykański podtytuł książki, Jak błyskotliwy, bombastyczny Roger Ailes zbudował Fox News i podzielił kraj, doskonale oddaje polityczno-medialną tematykę produkcji HBO.

Serial z Russelem Crow od dziś w HBO GO

Pierwszy odcinek serialu Na cały głos pojawił się w HBO GO 1 lipca. Następne epizody publikowane będą na tej platformie w każdy kolejny poniedziałek o 6 rano. Produkcja liczyć ma siedem odcinków, trwających od pięćdziesięciu minut do godziny.

Poza Russelem Crow, który wcielił się w rolę głównego bohatera Rogera Ailesa, na ekranie zobaczymy także nominowaną do Oscara Naomi Watts jako byłą prezenterkę Fox News Gretchen Carlson, nominowaną do nagrody Złotego Globu Siennę Miller (Przekładaniec) jako żonę Ailesa, Elizabeth, nominowanego do Emmy i Oscara Setha MacFarlane’a (Family Guy) jako byłego szefa PR stacji Fox News, Briana Lewisa, nominowanego do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych Simona McBurneya (Teoria wszystkiego) jako szefa koncernu News Corp, Ruperta Murdocha, Annabelle Wallis (Peaky Blinders) jako Laurie Luhn, która planowała wywiady na antenie Fox News oraz Aleksę Palladino (Boardwalk Empire) jako wieloletnią asystentkę Ailesa, Judy Laterza.

Producentem wykonawczym i autorem scenariusz serialu jest laureat Nagrody Akademii Tom McCarthy, twórca Spotlight, a za reżyserią większości odcinków stoi Kari Skogland, nominowana do Emmy za Opowieści podręcznej.

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments