Nagrody Emmy 2019: Gra o Tron najlepszym serialem roku

Michał Małysa Seriale Publikacja: 23.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 23.09.2019, 16:45
Najważniejsze serialowe laury przyznane! Najwięcej Nagród Emmy w 2019 roku zgarnęła Gra o Tron, zwyciężając między innymi w wyścigu o tytuł najlepszego serialu dramatycznego. Hit HBO nie znalazł jednak uznania w wielu równie istotnych kategoriach.
nagrody emmy 2019 gra o tron
9 Udostępnień

Nagrody Emmy 2019 przyznane

Siedemdziesiąta pierwsza gala Primetime Emmy Awards, czyli Nagród Emmy, odbyła się 22 września w Microsoft Theater w Los Angeles.  Do walki o najwyższe serialowe laury stanęły produkcje mające premierę od 1 czerwca 2018 do 31 maja bieżącego roku. Wśród nominowanych do Nagród Emmy prym wiodły w tym roku Gra o Tron oraz Czarnobyl.

Tej pierwszej produkcji udało się zgarnąć dwanaście statuetek spośród trzydziestu dwóch, do których była nominowana. W tej liczbie zawiera się laur za najlepszy serial dramatyczny, choć wśród innych istotnych kategorii dla Gry o Tron znalazło się miejsce wyłącznie w przypadku nagrody za najlepszą postać wspierającą. Po raz czwarty trafiła ona do Petera Drinklage’a.

Zwycięzcy Emmy Awards 2019 w najważniejszych kategoriach

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców Nagród Emmy 2019 we wszystkich kategoriach.

Outstanding Drama Series

  • Better Call Saul
  • Bodyguard
  • Game of Thrones
  • Killing Eve
  • Ozark
  • Pose
  • Succession
  • This Is Us

Outstanding Lead Actor in a Drama Series

  • Jason Bateman, Ozark
  • Sterling K. Brown, This Is Us
  • Kit Harington, Game of Thrones
  • Bob Odenkirk, Better Call Saul
  • Billy Porter, Pose
  • Milo Ventimiglia, This Is Us

Outstanding Lead Actress in a Drama Series

  • Emilia Clarke, Game of Thrones
  • Jodie Comer, Killing Eve
  • Viola Davis, How to Get Away with Murder
  • Laura Linney, Ozark
  • Mandy Moore, This Is Us
  • Sandra Oh, Killing Eve
  • Robin Wright, House of Cards

Outstanding Comedy Series

  • Barry
  • Fleabag
  • The Good Place
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Russian Doll
  • Schitt’s Creek
  • Veep

Outstanding Lead Actor in a Comedy Series

  • Anthony Anderson, black-ish
  • Don Cheadle, Black Monday
  • Ted Danson, The Good Place
  • Michael Douglas, The Kominsky Method
  • Bill Hader, Barry
  • Eugene Levy, Schitt’s Creek

Outstanding Lead Actress in a Comedy Series

  • Christina Applegate, Dead to Me
  • Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Julia Louis-Dreyfus, Veep
  • Natasha Lyonne, Russian Doll
  • Catherine O’Hara, Schitt’s Creek
  • Phoebe Waller-Bridge, Fleabag

Outstanding Limited Series

  • Chernobyl
  • Escape at Dannemora
  • Fosse/Verdon
  • Sharp Objects
  • When They See Us

Outstanding Television Movie

  • Black Mirror: Bandersnatch
  • Brexit
  • Deadwood
  • King Lear
  • My Dinner with Herve

Outstanding Lead Actor in a Limited Series or Movie

  • Mahershala Ali, True Detective
  • Benicio del Toro, Escape at Dannemora
  • Hugh Grant, A Very English Scandal
  • Jared Harris, Chernobyl
  • Jharrel Jerome, When They See Us
  • Sam Rockwell, Fosse/Verdon

Outstanding Lead Actress in a Limited Series or Movie

  • Amy Adams, Sharp Objects
  • Patricia Arquette, Escape at Dannemora
  • Aunjanue Ellis, When They See Us
  • Joey King, The Act
  • Niecy Nash, When They See Us
  • Michelle Williams, Fosse/Verdon

Outstanding Competition Program

  • American Ninja Warrior
  • Nailed It!
  • RuPaul’s Drag Race
  • The Amazing Race
  • The Voice
  • Top Chef

Outstanding Variety Sketch Series

  • At Home with Amy Sedaris
  • Documentary Now!
  • Drunk History
  • I Love You, America with Sarah Silverman
  • Saturday Night Live
  • Who Is America?

Outstanding Variety Talk Series

  • The Daily Show with Trevor Noah
  • Full Frontal with Samantha Bee
  • Jimmy Kimmel Live
  • Last Week Tonight with John Oliver
  • The Late Late Show with James Corden
  • The Late Show with Stephen Colbert

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series

  • Jonathan Banks, Better Call Saul
  • Alfie Allen, Game of Thrones
  • Peter Dinklage, Game of Thrones
  • Chris Sullivan, This Is Us
  • Giancarlo Esposito, Better Call Saul
  • Nikolaj Coster-Waldau, Game of Thrones
  • Michael Kelly, House of Cards

Outstanding Supporting Actress in a Drama Series

  • Gwendoline Christie, Game of Thrones
  • Sophie Turner, Game of Thrones
  • Fiona Shaw, Killing Eve
  • Lena Headey, Game of Thrones
  • Maisie Williams, Game of Thrones
  • Julia Garner, Ozark

Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series

  • Henry Winkler, Barry
  • Stephen Root, Barry
  • Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Anthony Carrigan, Barry
  • Alan Arkin, The Kominsky Method
  • Tony Hale, Veep

Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series

  • Sarah Goldberg, Barry
  • Olivia Colman, Fleabag
  • Kate McKinnon, Saturday Night Live
  • Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Sian Clifford, Fleabag
  • Betty Gilpin, GLOW
  • Marin Hinkle, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Anna Chlumsky, Veep

Outstanding Supporting Actor in a Limited Series or Movie

  • Ben Whishaw, A Very English Scandal
  • Paul Dano, Escape at Dannemora
  • Michael K. Williams, When They See Us
  • Stellan Skarsgard, Chernobyl
  • John Leguizamo, When They See Us
  • Asante Blackk, When They See Us

Outstanding Supporting Actress in a Limited Series or Movie

  • Emily Watson, Chernobyl
  • Patricia Clarkson, Sharp Objects
  • Marsha Stephanie Blake, When They See Us
  • Margaret Qualley, Fosse/Verdon
  • Patricia Arquette, The Act
  • Vera Farmiga, When They See Us

Outstanding Directing for a Drama Series

  • Game of Thrones – „The Iron Throne,” David Benioff and D.B. Weiss
  • Game of Thrones – „The Last of the Starks,” David Nutter
  • Game of Thrones – „The Long Night,” Miguel Sapochnik
  • The Handmaid’s Tale – „Holly,” Daina Reid
  • Ozark – „Reparations,” Jason Bateman
  • Succession – „Celebration,” Adam McKay

Outstanding Directing for a Comedy Series

  • Barry – „The Audition,” Alec Berg
  • Barry – „ronny/lily,” Bill Hader
  • The Big Bang Theory – „The Stockholm Syndrome,” Mark Cendrowski
  • Fleabag – „Episode 1,” Harry Bradbeer
  • The Marvelous Mrs. Maisel – „All Alone,” Amy Sherman-Palladino
  • The Marvelous Mrs. Maisel – „We’re Going to the Catskills!” Daniel Palladino

Outstanding Directing for a Limited Series, Movie, or Dramatic Special

  • Chernobyl – Johan Renck
  • Escape at Dannemora – Ben Stiller
  • Fosse/Verdon – „Glory,” Jessica Yu
  • Fosse/Verdon – „Who’s Got the Pain,” Thomas Kail
  • A Very English Scandal – Stephen Frears
  • When They See Us – Ava DuVernay

Outstanding Directing for a Variety Series

  • Documentary Now! – „Waiting for the Artist,” Alex Buono and Rhys Thomas
  • Drunk History – „Are You Afraid of the Drunk?” Derek Waters
  • Last Week Tonight with John Oliver – „Psychics,” Paul Pennolino
  • The Late Show with Stephen Colbert – „Live Midterm Election Show,” Jim Hoskinson
  • Saturday Night Live – „Host: Adam Sandler,” Don Roy King
  • Who is America? – „Episode 102,” Sacha Baron Cohen, Nathan Fielder, Daniel Gray Longino, and Dan Mazer

Outstanding Writing for a Comedy Series

  • Barry – „ronny/lily,” Alec Berg and Bill Hader
  • Fleabag – „Episode 1,” Phoebe Waller-Bridge
  • The Good Place – „Janet(s),” Josh Siegal and Dylan Morgan
  • Pen15 – „Anna Ishii-Peters,” Maya Erskine, Anna Konkle, and Stacy Osei-Kuffour
  • Russian Doll – „Nothing in this World Is Easy,” Natasha Lyonne, Leslye Headland, and Amy Poehler
  • Veep – „Veep,” David Mandel

Outstanding Writing for a Drama Series

  • Better Call Saul – „Winner,” Peter Gould and Thomas Schnauz
  • Bodyguard – „Episode 1,” Jed Mercurio
  • Game of Thrones – „The Iron Throne,” David Benioff and D.B. Weiss
  • The Handmaid’s Tale – „Holly,” Bruce Miller and Kira Snyder
  • Killing Eve – „Nice and Neat,” Emerald Fennell
  • Succession – „Nobody Is Ever Missing,” Jesse Armstrong

Outstanding Writing for a Limited Series, Movie, or Dramatic Special

  • Chernobyl – Craig Mazin
  • Escape at Dannemora – „Part 6,” Brett Johnson, Michael Tolkin, and Jerry Stahl
  • Escape at Dannemora – „Part 7,” Brett Johnson and Michael Tolkin
  • Fosse/Verdon – „Providence,” Steven Levenson
  • A Very English Scandal – Russell T. Davies
  • When They See Us – „Part Four,” Ava DuVernay and Michael STarrbury

Outstanding Writing for a Variety Series

  • Documentary Now!
  • Full Frontal with Samantha Bee
  • Last Week Tonight with John Oliver
  • Late Night with Seth Meyers
  • The Late Show with Stephen Colbert
  • Saturday Night Live

Outstanding Guest Actor in a Drama Series

  • Bradley Whitford, The Handmaid’s Tale
  • Michael McKean, Better Call Saul
  • Michael Angarano, This Is Us
  • Glynn Turman, How to Get Away with Murder
  • Kumail Nanjiani, The Twilight Zone
  • Ron Cephas Jones, This Is Us

Outstanding Guest Actress in a Drama Series

  • Cherry Jones, The Handmaid’s Tale
  • Jessica Lange, American Horror Story: Apocalypse
  • Cicely Tyson, How to Get Away with Murder
  • Carice van Houten, Game of Thrones
  • Laverne Cox, Orange Is the New Black
  • Phylicia Rashad, This Is Us

Outstanding Guest Actor in a Comedy Series

  • Luke Kirby, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Robert De Niro, Saturday Night Live
  • Adam Sandler, Saturday Night Live
  • Peter MacNichol, Veep
  • John Mulaney, Saturday Night Live
  • Matt Damon, Saturday Night Live
  • Rufus Sewell, The Marvelous Mrs. Maisel

Outstanding Guest Actress in a Comedy Series

  • Jane Lynch, The Marvelous Mrs. Maisel
  • Fiona Shaw, Fleabag
  • Emma Thompson, Saturday Night Live
  • Maya Rudolph, The Good Place
  • Kristin Scott Thomas, Fleabag
  • Sandra Oh, Saturday Night Live

Outstanding Structured Reality Program

  • Queer Eye
  • Antiques Roadshow
  • Diners, Drive-Ins and Dives
  • Shark Tank
  • Tidying Up with Marie Kondo
  • Who Do You Think You Are?

Outstanding Unstructured Reality Program

  • United Shades of America with W. Kamau Bell
  • Born This Way
  • Deadliest Catch
  • Life Below Zero
  • RuPaul’s Drag Race: Untucked
  • Somebody Feed Phil

Outstanding Animated Program

  • The Simpsons
  • Big Mouth
  • Bob’s Burgers
  • BoJack Horseman
  • Come Along with Me (Adventure Time)

Najlepsze seriale i stacje w kategoriach nietechnicznych

Podsumowanie najważniejszych nominacji oraz nagród w głównych kategoriach prezentuje się następująco:

Programy według liczby nominacji:

  • Gra o Tron – 14
  • Jak nas widzą – 11
  • Barry – 9
  • Ucieczka z Dannemory – 7
  • Fosse/Verdon – 7
  • Wspaniała pani Maisel – 7

Stacje telewizyjne według liczby nominacji:

  • HBO – 47
  • Netflix – 30
  • Prime Video (Amazon) – 18
  • NBC – 15
  • Showtime – 10

Programy, które otrzymały najwięcej nagród:

  • Fleabag – 4
  • Czernobyl – 3
  • Gra o tron – 2
  • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem – 2
  • Wspaniała pani Maisel – 2
  • Ozark – 2
  • Saturday Night Live – 2

Liczba wygranych według stacji telewizyjnej:

  • HBO – 9
  • Prime Video – 7
  • Netflix – 4
  • FX – 2
  • NBC – 2

Zwyciężyli wasi faworyci?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o