Komiksy dla dzieci. 5 najlepszych prezentów na Dzień Dziecka

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 1.06.2020, 10:13 Aktualizacja: 1.06.2021, 10:15
Z powodu globalnej pandemii należało odwołać komunie i inne wydarzenia, a Wielkanoc spędzić w mniejszym gronie. Na szczęście z obchodzenia Dnia Dziecka rezygnować nie trzeba. Jedną z propozycji na prezent lub po prostu umilenie sobie czasu z okazji tego święta są komiksy dla dzieci. Przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych obrazkowych historii na Dzień Dziecka.
jakie są najlepsze komiksy dla dzieci, które sprawdzą się jako prezent na dzień dziecka?
76 Udostępnień

Detektyw Miś Zbyś na tropie. Wielki bałagan

17 maja bieżącego roku nakładem Kultury Gniewu ukazała się szósta część popularnej, humorystycznej serii komiksowej dla dzieci. Scenarzysta Maciej Jasiński oraz ilustrator Piotr Nowacki przygotowali najnowsze detektywistyczne przygody Misia Zbysia. Seria nie tylko dostarcza znakomitej historii pełnej tajemnic i intryg, lecz także rozwija czytelnika intelektualnie.

W Misiu Zbysiu nie brakuje ukrytych zagadek, które można spróbować rozwiązać sam odbiorca komiksu. Te historie obrazkowe cechuje spora dawka dowcipu, przyjemna dla oka kreska oraz zajmujące perypetie misiowego detektywa. Na poszczególny tom składa się niespełna pięćdziesiąt stron.

Binio Bill i Szalony Heronimo

Następna propozycja wydawnicza od Kultury Gniewu. Najsłynniejszy komiksowy kowboj świata? Lucky Luke. Nie oznacza to jednak, że na swoją popularność nie był w stanie zapracować Binio Bill. 17 maja tego roku ukazał się piąty już tom odrestaurowanych przygód słynnego szeryfa, którego stworzył scenarzysta oraz ilustrator Jerzy Wróblewski.

najlepsze komiksy dla dzieci - Benio Bill

Najnowsze przygody kowboja rozpoczynają się na wieść, że Szalony Heronimo uciekł z rezerwatu i buduje własną oddział bojowy. Bill zmuszony jest przyszykować się do walki z plemieniem Apaczy. Jeden tom westernowych przygód tworzy blisko pięćdziesiąt stron i jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów historii z Dzikiego Zachodu.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót na Równinę Okropności. Tom 2

Teraz coś od Egmontu. Lubimy na naszej stronie, gdy jest ku temu odpowiednia okazja, od czasu do czasu skrobnąć kilka słów o Kaczorze Donaldzie i innych bohaterach z Kaczogrodu. Pod koniec marca bieżącego roku na rynku ukazał się drugi tom opowieści o Wujku Sknerusie, który pragnąć poszerzenia swojego majątku, wybiera się do Ameryki Południowej, a konkretnie na tytułową Równinę Okropności.

najlepsze komiksy dla dzieci - Kaczor Donald i Wujek Sknerus

W Kaczogrodzie nie pozostaną także Donald i siostrzeńcy. Najsłynniejszy kaczor świata wraz z Hyziem, Dyziem i Zyziem ruszają do Afryki, aby znaleźć przedstawiciela najrzadszej z odmian krokodyli, która była znana już w starożytnym Rzymie. Oczywiście na sympatycznych bohaterów czeka szereg egzotycznych, niebezpiecznych, ale doprawionych porcją humoru przygód.

Sisters. Przysięgam, naprawdę. Tom 14

Pora na propozycję dla odrobinkę starszych, może przechodzących już wstępny okres dojrzewania dzieci. W lutym 2020 roku w ręce czytelników trafił czternasty tom pełnej dowcipu serii o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Za jego wydanie tradycyjnie odpowiada firma Egmont.

najlepsze komiksy dla dzieci - Sisters. Przysięgam, naprawdę!

Seria Sisters opowiada o złożonej, czasami skomplikowanej i przeżywającej trudne momenty, ale zawsze silnej i bliskiej siostrzanej relacji. W swoich perypetiach dziewczynki doświadczają różnych sytuacji i pozytywne emocje przeplatają się z negatywnymi. Na tym polega jednak specyfika czasu dojrzewania oraz dorastania w towarzystwie rodzeństwa. Najważniejsze jednak, że ostatecznie siostrzana miłość okazuje się największą wartością.

Marcy i zagadka sfinksa

Na koniec naszego zestawienia powracamy do KG, a dokładniej jednej z kwietniowych premier Kultury Gniewu. Do oferty wydawnictwa trafiła Marcy i zagadka sfinksa – to drugi, po Arturze i złotym sznurze, część serii Kolekcja mitów profesora Brownstone’a, autorstwa brytyjskiego rysownika i pisarza Joe Tooda-Stantona. Tym razem opowiada o losach tytułowej małej dziewczynki.

najlepsze komiksy dla dzieci - Marcy i Zagadka Sfinksa

Wraz z Marcy czytelnicy wybywają w podróż do Egiptu, aby odnaleźć jej zaginionego ojca. Poszukiwacz prawdopodobnie został uwięziony w grobowcu. Aby się dostać do wnętrza sfinksa Marcy musi rozwiązać zagadkę. Czy ktoś jej w tym pomoże? A może pozostanie zdana wyłącznie na siebie?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments