Kultura Gniewu: już zamówisz komiksowe premiery kwietnia

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 26.03.2020, 13:43 Aktualizacja: 26.03.2021, 13:43
Komiks dla dzieci adaptowany przez twórców Shreka, biały kruk Mistrza Polskiego Komiksu oraz dodruk kultowego Osiedla Swoboda - plany wydawnictwa Kultura Gniewu na kwiecień 2020 są skromne, ale zdecydowanie pełne jakości. Nowe albumy można już zamawiać, ale wysyłka przewidziana jest dopiero na 10 kwietnia.
kultura gniewu na kwiecien 2020
11 Udostępnień

Kwietniowe premiery Kultury Gniewu już dostępne!

Jeżeli zainteresowały was ostatnie darmowe komiksy Kultury Gniewu na czas kwarantanny, być może skorzystać będziecie chcieli z oferty nowości wydawniczych KG na kwiecień 2020. To najlepszy moment, żeby nabyć komiksy tego wydawnictwa – cały katalog przeceniony został o 30-40%. Promocja potrwa do 7 kwietnia, więc załapią się na nią także ci, którzy chcieliby albumy z premierą zaplanowaną na kwiecień.

Co więcej, komiksy Kultury Gniewu przewidziane na kwiecień 2020 dostępne są już w sprzedaży, chociaż na dostanie ich do rąk własnych będziemy musieli poczekać co najmniej do 10 kwietnia. Wydawnictwo ogłosiło to za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Uwaga! Uwaga! Na naszej stronie pojawiły się przedpremierowo kwietniowe nowości! Wysyłamy je od 10 kwietnia, ale jeśli…

Gepostet von Kultura Gniewu am Donnerstag, 26. März 2020

Co Kultura Gniewu przewidziała na kwiecień?

Wśród komiksów Kultury Gniewu na kwiecień 2020 znalazły się trzy pozycje:

  • Do bani z takim komiksem – wyjątkowy album Tadeusza Baranowskiego, mistrza polskiego komiksu. Pierwotnie ukazał się w 2005 roku i miał być swoistym pożegnaniem autora z czytelnikami oraz ich ulubionymi postaciami: Profesorkiem Nerwosolkiem, Entomologią Motylkowską, Lordem Hokusem Pokusem… Limitowany nakład 550 egzemplarzy sprawił, że komiks był dotychczas białym krukiem. Teraz po raz pierwszy trafia do szerokiej dystrybucji.
  • Marcy i zagadka sfinksa – drugi tom przeznaczonej dla młodych czytelników serii Kolekcja mitów profesora Brownstone’a, ze scenariuszem i rysunkami Joe Todda Stantona. Prawa do ekranizacji serii kupiła amerykańska wytwórnia DreamWorks Animation znana z takich filmów, jak Shrek, Kung Fu Panda, Madagaskar czy Jak wytresować smoka.
  • Osiedle Swoboda 1 – dodruk jednego z najlepszych polskich komiksów XXI wieku! – W swoich czasach Osiedle Swoboda było prawdziwym przełomem w polskim komiksie. Michał Śledziński schylił się do poziomu ulicy i opowiadał o zwykłej, blokowiskowej codzienności, czerpiąc inspiracje z własnego życia. Dziś nie brzmi to szczególnie rewolucyjnie, ale na początku XXI wieku, gdy polski komiks niezależny dopiero budził się z trwającego niemal dekadę letargu, Osiedle Swoboda uwodziło świeżością, autentycznością i poczuciem humorupisaliśmy w naszej recenzji nowych tomów Osiedla Swoboda.

Które nowości wydawnicze Kultury Gniewu na kwiecień 2020 znajdą się na waszych półkach?

Grafika: Kultura Gniewu.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments