Nasi chłopcy – HBO przeniesie nas do Strefy Gazy

Michał Małysa Seriale Publikacja: 11.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 11.07.2020, 10:21
Zabójstwa dzieci po obu stronach konfliktu, różnice nie dające się pokonać oraz ból udręczonych rodziców - takim klimatem uraczą widzów Nasi chłopcy. Serial HBO, którego akcja rozgrywa się w Strefie Gazy, dotknie naprawdę delikatnych problemów. Dziesięcioodcinkowe spojrzenie na dramat obejrzymy już w sierpniu.
nasi chlopcy hbo
0 Udostępnień

Konflikt w Strefie Gazy w serialu HBO

Konflikt izraelsko-palestyński w Strefie Gazy ciągnie się od kilkudziesięciu lat i nic nie zapowiada, aby sytuacja miała się w jakikolwiek sposób poprawić. O niekończącym się dramacie przypomni nakręcony w Izraelu serial HBO Nasi chłopcy (Our Boys). Oparto go na prawdziwych wydarzeniach, które w 2014 roku doprowadziły do ​​rozognienia konfliktu w Strefie Gazy.

Jak to się stało? – Latem 2014 roku trzech żydowskich nastolatków zostało porwanych i zamordowanych przez bojowników Hamasu. Izrael był zszokowany, wstrząśnięty i wściekły. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znalezione zostało spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta. W następstwie tego wydarzenia agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość oraz pocieszenie – informuje HBO.

Nasi chłopcy – HBO premierę planuje na sierpień

Na kiedy planowana jest przez HBO premiera serialu Nasi chłopcy? Pierwsze dwa odcinki trafić mają na platformę HBO GO we wtorek 13 sierpnia. Następne epizody w każdy kolejny wtorek, aż do wyemitowania wszystkich dziesięciu odcinków.

nasi chlopcy hbo

Serial HBO Nasi chłopcy (Our Boys) powstał we współpracy Keshet Studios oraz HBO, a wyprodukowała go spółka Movie Plus. Twórcami produkcji są Hagai Levi (The Affair, Terapia), Joseph Cedar (Przypis) i Tawfik Abu-Wael (Pragnienie). Producentami wykonawczymi będą Hagai Levi, Joseph Cedar, Avi Nir (Keshet Media Group), Alon Shtruzman (Keshet International), Karni Ziv (Keshet Broadcasting), Peter Traugott i Rachel Kaplan (Keshet Studios), Noah Stollman i Michael Lombardo. Za dystrybucję serialu odpowiada Keshet International.

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments