Need for Speed Heat ożywi gatunek street racingu?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.09.2019, 15:30 Aktualizacja: 5.09.2020, 15:05
Czy Need for Speed Heat ma szanse na ożywienie gatunku street racingu? Z zapowiedzi twórców wynika, że będzie to przede wszystkim gra sprawiająca mnóstwo funu. Jak wyjdzie z przełomowością - przekonamy się z pewnością jesienią. Premiera gry zaplanowana jest na 8 listopada.
need for speed heat gamescom 2019 screen
12 Udostępnień

Rozmowa z twórcami NFS Heat na blogu PlayStation

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się wnioski z rozmowy, którą redaktorzy serwisu przeprowadzili z przedstawicielami studia Ghost Games po prezentacji Need for Speed Heat na targach Gamescom 2019. Według nich gra ta ożywi gatunek gier street racingowych dzięki czterem elementom zawartym w nowej produkcji.

  • Rozgrywka nierozerwalnie związana będzie z cyklem dnia i nocy. To wyłącznie w świetle słońca odkręcony będzie tak bardzo potrzebny rurociąg z dolarami, ale za to tylko po zmroku zwiększymy reputację odpowiadającą za nasz poziom. Dzielenie czasu pomiędzy obie pory będzie więc niezbędne.
  • W Need for Speed Heat stałym zagrożeniem będzie policja – nie tylko agresywna nocą, ale i naciskająca graczy podczas wyścigów w trybie wieloosobowym. Istotna stanie się więc taktyka ucieczki przed nią, a po zakończonym wyścigu wystarczająco dużo zimnej krwi, aby uciec do bezpiecznego schronienia i tam odebrać ewentualną nagrodę za wyścig.

need for speed heat gamescom 2019 screen

  • Taktyka przyda się również przy przystosowywaniu samochodu do swoich potrzeb. Kluczowym zasobem będzie oczywiście nitro (dostępne w różnych dawkach), jednak wśród propozycji Codemasters znajdzie się także kilka innych dynksów, które znacząco zmienić mogą los danego wyścigu.
  • O ile dzienne wyścigi w trybie multiplayer będą od siebie odseparowane, tak etapy nocne nie będą już rozdzielane na poszczególne eventy. Palm City z NFS Heat będzie żywym miastem i o powstrzymujące nas blokady mogą rozbijać się kierowcy niezwiązani z danym wyścigiem.

Premiera Need for Speed Heat już w listopadzie

Need for Speed Heat wyjdzie na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Za produkcję tytułu wydawanego przez Electronic Arts odpowiedzialne będzie studio Ghost Games, które stworzyło całkiem niezłego poprzednika obecnej części: Need for Speed Payback. Premiera gry zaplanowana jest na 8 listopada, jednak już trzy dni wcześniej rozgrywkę rozpoczną posiadacze Origin Access Premier.

Ściągnąć można już natomiast aplikację pomocniczą Need For Speed Heat Studio na iOS oraz Androida, do której co tydzień dodawane są nowe samochody spośród zestawu stu dwudziestu siedmiu aut dostępnych w grze. Jest to olbrzymia liczba, która dzieli się na kilkanaście marek. Najwięcej swoich przedstawicieli, po trzynaście, mają BMW, Nissan oraz Porsche.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments