Netfliksowy Kajko i Kokosz z premierą już wkrótce. Udostępniono pierwszy zwiastun

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 28.01.2021, 12:49 Aktualizacja: 28.01.2022, 12:49
Netflix udostępnił nową zapowiedź mocno wyczekiwanego serialu Kajko i Kokosz, adaptacji popularnych komiksów autorstwa Janusza Christy. Podano również, kiedy możemy spodziewać się premiery animacji.
0 Udostępnień

Kultowy polski komiks z kolejną adaptacją

Na początku grudnia potwierdzono plotki dotyczące animacji Kajko i Kokosz – realizacją projektu miał zająć się Netflix, a nad pracami czuwać polscy reżyserowie, scenarzyści i showrunnerka. Wszystkiego, czego brakowało do szczęścia fanom komiksowej serii Janusza Christy, była data premiery adaptacji, a tę poznaliśmy wczoraj. Można rzec – wreszcie. Kajko i Kokosz pojawią się na Netfliksie 28 lutego.

Z okazji podania daty premiery platforma udostępniła krótki zwiastun produkcji. Przypomnijmy, że za produkcję odpowiada warszawskie studio EGoFILM, a w realizację animacji zaangażowano Michała “Śledziu” Śledzińskiego, Tomasza Leśniaka, Marcina Wasilewskiego, Łukasza Kacprowicza, Roberta Jaszczurowskiego i Martę Stróżycką, którzy będą reżyserami i reżyserkami produkcji.

Za scenariusz całej serii odpowiadają Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a showrunnerką animacji została Ewelina Gordziejuk, założycielka i szefowa wspomnianego studia. Nie podano dokładnej liczby odcinków, ale wiadomo, że każdy z nich ma być adaptacją jednego tomu komiksowego oryginału od Janusza Christy. Niestety zabrakło informacji, czy adaptacji doczekają się wszystkie zeszyty.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments