Netflix: 5 filmów i seriali na najbliższy weekend!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 4.12.2020, 12:14 Aktualizacja: 4.12.2021, 12:16
Przed nami pierwszy grudniowy weekend. W najbliższych dniach w ofercie popularnej platformy Netflix nie zabraknie filmowych oraz serialowych nowości. Do naszego zestawienia wybraliśmy pięć najciekawszych premier, a wśród nich m.in. dramat biograficzny w reżyserii Davida Finchera czy czwarty sezon kontrowersyjnego serialu animowanego Big Mouth. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.
0 Udostępnień

Mank – w Netflix od 4 grudnia

Nie mogliśmy rozpocząć niniejszego zestawienia od innej propozycji. Tym bardziej, że o najnowszym projekcie Davida Finchera pisaliśmy już w odrębnym artykule. Mank to historia oparta na faktach i zabierająca nas do zamierzchłej już epoki kina, gdy młody, niespełna trzydziestoletni reżyser Orson Welles przymierzał się do swojego ekranowego debiutu, którym okazał się Obywatel Kane. Nie o autorze i zarazem odtwórcy głównej roli opowie dzieło Finchera, lecz Hermanie J. Mankiewiczu, scenarzyście do wspomnianego filmu, uważanego za jedno z najbardziej rewolucyjnych osiągnięć w dziejach X Muzy.

W protagonistę wcielił się nagrodzony statuetką Oscara Gary Oldman. Brytyjski aktor stanął przed zadaniem odegrania bardzo skomplikowanej psychologicznie postaci. Mankiewicz bowiem to z jednej strony uzdolniony filmowiec i scenarzysta, z drugiej człowiek borykający się z problemami alkoholowymi i mający kłopoty z nawiązywaniem relacji międzyludzkich. Skrypt do Obywatela Kane’a, którego reżyserią ma się zająć wspomniany Welles, musi zostać dokończony, zatem Mankiewicz musi zrobić wszystko, aby zapanować nad ogarniającym go chaosem.

Bracia Sisters – w Netflix od 4 grudnia

Jacques Audiard to niezwykle ceniony na europejskich festiwalach filmowych twórca, który m.in. dwukrotnie cieszył się ze zdobycia Złotej Palmy w Cannes. W większości przypadków swoje sukcesy zawdzięcza kręconym dramatom. Dwa lata temu na ekrany trafił jego najnowszy utwór Bracia Sisters o nieco innym ciężarze gatunkowym. Audiard postawił bowiem na świat westernu. Czy odebrało mu to szansę na zdobycie kolejnych nagród? Opuszczenie Wenecji ze Srebrnym Lwem za reżyserią ewidentnie temu zaprzecza.

Akcja w Braciach Sisters rozgrywa się w połowie XIX wieku. Głównymi bohaterami są spokrewnieni bandyci Charlie i Eli, którzy podążają śladami poszukiwacza złota, będącego w posiadaniu tajemnej receptury. W tytułowych rolach wystąpili ostatni laureat nagrody Oscara za pierwszoplanową rolę męską Joaquin Phoenix oraz specjalizujący się głównie w występowaniu na drugim planie John C. Reilly, dla którego pojawiła się doskonała okazja, aby móc zaprezentować się filmowej publiczności z nieco innej strony.

Big Mouth, sezon 4 – w Netflix od 4 grudnia

W tym momencie zmieniamy kategorię filmów na sekcję seriali. Do bazy danych Netflix trafi bowiem najnowsza odsłona Big Mouth. To już czwarty sezon zainaugurowanej w 2017 roku animowanej produkcji w reżyserii duetu Mark Levin i Jennifer Flackett, dedykowanej dorosłym widzom. Tym razem akcja rozgrywać się będzie przede wszystkim podczas wakacji bohaterów, w trakcie których nie zabraknie wyjątkowych, rodzących wiele absurdalnych i jak zawsze wzbudzających niemałe kontrowersje sytuacji.

Na tym jednak opiera się Big Mouth – ukazywaniu specyfiki dorastania w sposób nierzadko szokujący i przekraczający pewne granice. A że za pomocą animacji wiele rzeczy zwyczajnie wygodniej jest pokazać, to tym większą swobodę w kreowaniu ekranowego świata czują twórcy produkcji. Poszczególny odcinek Big Mouth trwa około trzydziestu minut. Na czwarty sezon zaplanowano standardowo dziesięć epizodów.

Selena, sezon 1 – w Netflix od 4 grudnia

Kolejna serialowa propozycja to Selena. Dziewięć odcinków nowej produkcji platformy Netflix przybliży sylwetkę tytułowej bohaterki, gwiazdy muzyki latynoskiej. Żyjąca w latach 1971-1995 Selena Quintanilla to laureatka nagrody Grammy oraz jedna z największych gwiazd muzyki Tejano i Latin na świecie. Jak to w przypadku wielu szczególnie cenionych artystów, życie dziewczyny nie zawsze było usłane różami, a zakończone zostało tragicznymi zdarzeniami.

O kulisach jej sławy, osiągnięć artystycznych oraz różnych prywatnych perypetiach opowie serial, którego producentką wykonawczą oraz współautorką scenariusza jest Suzette, siostra bohaterki. Pierwszy sezon opowieści tworzy dziewięć epizodów. Przypomnijmy, że to nie pierwsza ekranowa opowieść o Selenie. W 1997 roku premierę miał film fabularny w reżyserii Gregory’ego Navy z Jennifer Lopez wcielającą się w postać młodej wokalistki.

Mighty Express: Świąteczna przygoda – w Netflix od 5 grudnia

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, ale pierwsze charakterystyczne dla grudnia wydarzenie to przypadające w tym roku na niedzielę Mikołajki. Uczcić je będzie można seansem Mighty Express: Świąteczna przygoda. To poboczna historia dla także dostępnego na platformie Netflix serialu Mighty Express, w którym głównymi bohaterami są wyjątkowo zaradne i otwarte na rozmaite przygody dzieciaki oraz zawsze im pomocne i niezwykle sympatyczne pociągi.

W krótkometrażowej, trwającej niespełna pół godziny opowieści pojawia się nowy pociąg – swoją charakterystyką idealnie wpisujący się w świąteczną atmosferę. Ma on za zadanie dostarczyć gwiazdkowe prezenty oraz wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka w Ciuchcinie. Przeszkodą dla jego ambitnych działań może się okazać śnieżyca. Kto pomoże pociągowi w poradzeniu sobie z niewygodnymi warunkami atmosferycznymi?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments