Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #21

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 7.02.2020, 11:11 Aktualizacja: 7.02.2020, 11:11
Luty ruszył pełną parą, wobec tego również na platformie Netflix dzieje się co nie miara. W ten weekend czeka nas sporo serialowych inauguracji, ale w naszej cotygodniowej piątce premier nie zabraknie także kontynuacji danych serii. Czy wyczekujecie na czwarty już sezon Val Helsing?
serial locke and key
14 Udostępnień

Locke & Key: Sezon 1 – na Netflix od 7 lutego

Fenomen Stranger Things dowodzi, że historie z młodymi bohaterami na pierwszym planie potrafią się sprzedawać. Co prawda motyw przybycia do nowego domu, w którym na każdym kroku znajduje się coś owianego tajemnicą i zaczynają się dziać dziwne rzeczy, jest mocno wyeksploatowany, niemniej zapowiedzi i pierwsze recenzje Locke&Key sugerują narodziny nowego hitu.

Zwiastun zapowiada nam klimat rodem z filmowej sagi Harry’ego Pottera, a zainteresowanych literackim pierwowzorem Locke & Key warto poinformować o wydanych w Polsce sześciu tomach komiksu. Scenariusz serialu oparto bowiem na dziełach autora opowieści Joe Hilla oraz ilustratora Gabriela Rodrigueza. To właśnie duet ten przygotował pełne magii i tajemnic przygody nastolatków, które już niebawem w poznamy w liczącej dziesięć odcinków odsłonie filmowej.

Kto zabił Malcolma X?: Sezon 1 – na Netflix od 7 lutego

Od 1989 roku do końca lat 90. Spike Lee nakręcił szereg prawdopodobnie najciekawszych tematycznie i najlepszych w swojej karierze filmów. Powstał w tym okresie także Malcolm X – trzyipółgodzinna opowieść o słynnym przywódcy ruchu afro amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Od mającego premierę w 1992 roku filmu postać Malcolma X nie była w świecie kina obecna tak szeroko. Teraz może się to zmienić.

Dostępny już niebawem na Netflix serial przybliży nam sylwetkę Malcolma X nie w sposób fabularny (jak w filmie Lee), lecz dokumentalny. Zwiastun zapowiada nam sześcioodcinkowy materiał, w którym przewijać się będą archiwalne wystąpienia głównego bohatera dokumentu z klasycznymi gadającymi głowami, czyli wypowiedziami osób, które w bezpośredni lub pośredni sposób miały powiązanie z Malcolmem. Gotowi na poznanie być może wielu nowych rzeczy na temat tej słynnej historycznej postaci?

Koniara – na Netflix od 7 lutego

W niniejszym zestawieniu dominują seriale, ale na tym etapie artykułu proponujemy sięgnięcie po pełnometrażową produkcję. O Horse Girl pisaliśmy kilkanaście dni temu, gdy ogłoszono, że Netflix spełnił życzenie fanki i zaakceptował żartobliwą propozycję na oficjalny polski tytuł Koniary. Teraz nadszedł czas, aby o filmie Jeff Baeny powiedzieć coś więcej poza samą jego nazwą.

Blisko dwugodzinna Koniara to historia żyjącej w odosobnieniu pracownicy sklepu plastycznego, która najlepiej się czuje w swoim własnym świecie. Dominuje w nim przede wszystkim miłość kobiety do koni. Na co dzień Sarah z nieocenioną troską dba o swoje zwierzęta, a nocami towarzyszą jej surrealistyczne sny. Problem pojawia się wtedy, gdy granica pomiędzy jawą a rzeczywistością ulega zatarciu…

Hologramowa miłość: Sezon 1 – na Netflix od 7 lutego

Czas na propozycję z Korei Południowej. W ostatnich latach o relacjach człowieka z wysokorozwiniętymi intelektualnie produktami technologicznymi lub po prostu sztucznymi tworami opowiedziano już w takich filmach jak Ona Spike’a Jonze’a czy Dmuchana lala Hirokazu Koreedy. Teraz pora na nową tego rodzaju produkcję.

Hologramowa miłość to wyreżyserowana przez Lee Sang-yeop opowieść o kobiecie, na która skutek pewnych problemów fizycznych decyduje się wieść samotne życie. Wszystko się zmienia w momencie, gdy protagonistka filmu zaczyna korzystać ze specjalnego programu, który umożliwia jej poznanie hologramu – idealnie oddanej wersji twórcy tego projektu. Między bohaterami zostaje nawiązana szczególna więź.

Van Helsing: Sezon 4 – na Netflix od 8 lutego

Nie tylko w naszym kraju, lecz także na Zachodzie, przez okres trzech sezonów Van Helsing nie zebrał zbyt wielu pochlebnych opinii. Najwyraźniej jednak zainteresowanie serialem jest wystarczająco duże, aby nic nie stanęło na przeszkodzie w nakręceniu czwartej części.

Najnowszy zestaw trzynastu odcinków to kolejna porcja przygód Vanessy Van Helsing, która zmuszona jest walczyć o przetrwanie w świecie rządzonym przez wampiry. W czwartym sezonie w tytułowej roli naturalnie nie zabraknie Kelly Overton, a wraz z nią obecne będą liczne pełne dynamiki pojedynki, akcenty nadnaturalne oraz niejeden ślad krwi…

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments