Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #22

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 14.02.2020, 8:00 Aktualizacja: 14.02.2020, 8:00
W piątek obchodzimy Walentynki, co nie oznacza, że wśród premierowych pozycji na Netflix dominować będą komedie romantyczne. Wręcz przeciwnie – wśród nowości w popularnej wypożyczalni nie zabraknie kina historycznego, sensacji czy dramatu. Oto zestawienie pięciu premierowych filmów i seriali na Netflix.
narcos - meksyk
0 Udostępnień

Narcos: Meksyk: Sezon 2 – na Netflix od 13 lutego

Po tym, jak końca dobiegł drugi sezon Narcos i tym samym serialowa opowieść o Pablo Escobarze, wydawało się, że temat został wyczerpany przez produkcję Netflixa oraz grę Narcos: Rise of the Cartels i trudno będzie znaleźć podobnie zajmującą postać co kolumbijski „król kokainy”. Jak widać – nic z tych rzeczy. Wystarczyło tylko przenieść się z Ameryki Południowej do Północnej i w najbliższy weekend czeka nas drugi już sezon serialu Narcos: Meksyk.

Najnowszy zestaw dziesięciu odcinków to oczywiście dalsze losy Féliksa Gallardo (Diego Luna), przywódcy kartelu z Guadalajary. Zwiastun sezonu zapowiada nam to, czego możemy się spodziewać. Szykuje się dużo akcji, strzelania, handlu narkotykami, alkoholowych imprez, pięknych kobiet… A to wszystko przy towarzystwie utworu Never Let Me Down Again z repertuaru Depeche Mode. Jak potoczą się dzieje szefa gangu? Dowiemy się już w najbliższy piątek po odpaleniu platformy Netflix!

Telefonistki: Sezon finałowy: Część 1 – na Netflix od 14 lutego

Pozostajemy przy tematyce retro, ale przenosimy się jeszcze dalej. Akcja Telefonistek rozgrywa się na przełomie lat 20. i 30., ale sympatyków hiszpańskiej produkcji z pewnością zasmuci fakt, że to już ostatnia odsłona przygód ich bohaterek. Finałowy sezon zdecydowano się podzielić na dwie części.

Podstawą dla fabuły będzie powrót do Hiszpanii Lidii (Blanca Suárez), która po siedmiu latach opuściła Stany Zjednoczone Ameryki. Teraz jej zadaniem jest odnaleźć Sofię, córkę Angeles, która także wcześniej wróciła do kraju, aby dołączyć do oddziału militarnego. Poszukiwania okażą się trudniejsze wobec nasilającej się wojny domowej.

Ocean’s 8 – na Netflix od 15 lutego

Jeżeli pamiętacie zapoczątkowaną w 2001 roku przez Stevena Soderbergha serię o Dannym Oceanie (pierwsza część – Ocean’s Eleven), to na pewno na myśl przyjdzie przede wszystkim gromadząca mnóstwo znanych nazwisk obsada. Dominowali w niej mężczyźni, ale dwa lata temu Gary Ross wpadł na inny pomysł i zdecydował się na wysunięcie na pierwszy plan postaci kobiece. Podobny zabieg obserwowaliśmy zresztą w przypadku innego Heist Movie, recenzowanego przez nas Domu z papieru 3!

Oczywiście reżyser Rebelianta pozostał wierny wizji Soderbergha i zgromadził cieszące się niemałą sławą aktorki. W komedii kryminalnej Ocean’s 8 zobaczymy przede wszystkim tercet Sandra Bullock – Cate Blanchett – Anne Hathaway. Czy ekipie najlepszych złodziejek powiedzie się misja kradzieży drogocennej biżuterii z dorocznej gali w nowojorskim muzeum sztuki?

Piłsudski – na Netflix od 15 lutego

Nagrodzona Złotym Lwem (dla Magdaleny Boczarskiej za pierwszoplanową rolę kobiecą) oraz mająca dwie nominacje do Orłów historyczna opowieść o marszałku Józefie Piłsudskim. W ostatnich latach zauważalny jest pewien trend na kręcenie wielkich biografii, a najnowsze dzieło Michała Rosy to potwierdza.

W tytułową rolę wcielił się Borys Szyc, który po dłuższym czasie sięgania po mniej wiodące role, ponownie zaczął być obecny na pierwszym planie. Piłsudski to obok Tadeusza Kantora kolejna postać historyczna, którą postanowił zagrać polski aktor. Z jakim efektem? Już niebawem będzie się o tym można przekonać na platformie Netflix.

Plan B – na Netflix od 15 lutego

Film Kingi Dębskiej (Moje córki krowy, Zabawa zabawa), w którym akcja rozgrywa się na kilka dni przed Walentynkami. W najnowszym dziele reżyserki nie mamy jednego protagonisty, lecz grono czterech osób, którym dość niespodziewanie przydarzają się rozmaite historie. Na kilka dni przed Dniem Świętego Walentego życie naszych bohaterów może ulec diametralnym zmianom.

Do Planu B Dębska zgromadziła szereg znakomitych oraz rozpoznawalnych aktorów – Edytę Olszówkę, Marcina Dorocińskiego, Kingę Preis, Romę Gąsiorowską czy Krzysztofa Stelmaszyka. Czy wobec zaistniałych sytuacji oraz perypetii ich bohaterowie będą mieli plan B?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments