Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #5

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 18.10.2019, 12:30 Aktualizacja: 18.10.2019, 12:30
Czas na weekend, co oznacza nie tylko wolne od spraw zawodowych, ale także wysyp nowości od Netflix. Wśród premier zauważalna jest zdecydowana dominacja seriali. My wybraliśmy cztery z nich oraz tradycyjną „piątkę” uzupełniliśmy najnowszym filmem amerykańskiego reżysera Stevena Soderbergha. Zapraszamy do lektury.
filmy i seriale netflix dom kwiatow
5 Udostępnień

Na spacerniaku – na Netflix od 18 października

W kinie o rzeczywistości więziennej opowiadano już wielokrotnie. Uwagę skupiano przede wszystkim na środowisku męskim, zatem historie o kobiecych więzieniach wciąż są dość świeżym tematem. Zwłaszcza dla fanów serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet równie interesujący powinien być W spacerniaku.

To produkcja prosto z Turcji. Jej pierwszy sezon składa się z jedenastu odcinków, drugi natomiast z… trzydziestu trzech! Na trzeci, którego premiera dopiero przed widzami, zaplanowano dziesięć epizodów.

filmy i seriale netflix na spacerniaku

Na Netflix w ten weekend póki co będziemy mogli obejrzeć pierwszą część. Główna bohaterka to Deniz (Demet Evgar), która po zamordowaniu własnego męża trafia do więzienia. Minutowy zwiastun, jaki dostępny jest na oficjalnej stronie platformy, wskazuje na zmagania protagonistki w dwóch światach. Pierwszy z nich to jej codzienny, więzienny, w którym musi sobie poradzić z rywalizującymi gangami. Drugi znajduje się poza murami zakładu karnego i może w niego ingerować tylko pośrednio, a sedno sprawy dotyczy córki Deniz i walki o odzyskanie młodej dziewczyny. Szykuje się wobec tego jeszcze jedna opowieść o brutalności więziennych realiów i próbie w nich przetrwania, wzbogacona o przejmujący wątek matczynej miłości.

Pralnia – na Netflix od 18 października

Steven Soderbergh karierę rozpoczął wyśmienicie od nagrodzonego na festiwalu w Cannes Seks, kłamstwa i kasety wideo. W kolejnych latach, aż do roku 2018 m.in. opowiadał o Franzu Kafce, adaptował Solaris Stanisława Lema czy wyłącznie za pomocą telefonu nakręcił Niepoczytalną. W trakcie kariery przewinęły się jeszcze powszechnie znane tytuły jak Traffic, Erin Brockovich oraz Ocean’s Eleven.

Do najnowszego filmu amerykański reżyser zgromadził obsadę z gorącymi nazwiskami. Mamy Gary’ego Oldmana, Meryl Streep, Antonio Banderasa, Sharon Stone… A są jeszcze Robert Patrick, James Cromwell czy David Schwimmer. Pod względem aktorskim powinno być zatem satysfakcjonująco i pozostaje kwestia samej historii i jej realizacji.

„Po pierwsze. Czy jesteś bogaty?” – łamiąc czwartą ścianę, takie pytanie do widza zadaje postać grana przez Oldmana. Pieniądze w Pralni to sprawa podstawowa. Soderbergh bowiem opowiedział o przekrętach finansowych oraz wykorzystywaniu światowego systemu finansowego. Oczywiście znajdzie się osoba, która stanie naprzeciw fałszerstwom i postanowi zdemaskować oszustów. Z jakimi efektami? Odpowiedź poznamy już 18 października.

Dom kwiatów: Sezon 2 – na Netflix od 18 października

Powracamy do tematyki serialowej. Meksykanie przygotowali dla nas drugi sezon Domu kwiatów – opowieści o perypetiach rodziny, prowadzącej kwiaciarnię. Z pozoru to familia idealna, tak jest postrzegana przez klientów oraz znajomych. Każdy ma jednak swoje sekrety, które powoli zaczynają wychodzić na wierzch. „Nie ma kłamstw. Nie ma zazdrości. Jest tylko miłość” – taka deklaracja matki rodziny jest tylko pustym stwierdzeniem, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

filmy i seriale netflix dom kwiatow

Zwiastun drugiego sezonu zapowiada położenie szczególnego nacisku na rozwój postaci Pauliny (Cecilia Suárez), która po dłuższej przerwie powraca w rodzinne strony, aby odzyskać kwiaciarnię. Pomogą jej w tym inni członkowie familli de La Mora, a na widzów ponownie czekają rodzinne gierki, odkrywanie kart tajemnic oraz przede wszystkim dużo czarnego humoru, za co Dom kwiatów polubiła także polska publiczność.

Drugi sezon będzie krótszy od pierwszego o cztery odcinki i liczyć dziewięć epizodów. Premiera 3. sezonu Domu z Kwiatów przewidziana jest z kolei na kwiecień 2020 roku.

Życie z samym sobą – na Netflix od 18 października

George Elliot (Paul Rudd) jest niezadowolony z życia. Czuje się zmęczony, niekochany, brakuje ma satysfakcji zawodowej… Postanawia coś z tym zrobić i poddaje się pewnej terapii. Rezultatem jej jest istne odrodzenie mężczyzny. Elliot nagle zaczyna się cieszyć wszystkim dookoła, a na jego twarzy nieprzerwanie widnieje szeroki uśmiech. Problem rodzi się wtedy, gdy odkrywa, że jego smutna wersja wcale nie zniknęła.

filmy i seriale netflix zycie z samym soba

Podwójna rola dla aktora to zawsze ciekawe wyzwanie i takiego podjął się Paul Rudd, wcielając się w obie wersje Elliota. Serial ten, na który składa się osiem odcinków, zostanie wypuszczony w okresie, gdy zapewne wielu kinomanów wyczekuje premiery Bliźniaka – nowego filmu z Willem Smithem. W przypadku tego drugiego zapowiada się jednak standardowe kino akcji z domieszką dramatu. Życie z samym sobą natomiast ma przede wszystkim bawić. Jak śmieszne okażą się zmagania Elliota i… drugiego Elliota?

Rzymskie dziewczyny: Sezon 2 – na Netflix od 18 października

Na koniec propozycja chyba dla nieco mniejszego grona, albowiem pierwszy sezon opartej na prawdziwych wydarzeniach historii spotkał się z dość chłodnym przyjęciem. Najwyraźniej włoscy twórcy się tym nie przejęli i postawili na kontynuację.

Zwiastun drugiego sezonu, liczącego podobnie jak pierwszy sześć odcinków, może zrazić jednak nawet największych sympatyków Rzymskich dziewczyn. Ludovice i Chiara, uczennice ekskluzywnej szkoły, ponownie zagłębią się w mroczny świat. Nie zabraknie łamania tabu, wątków prostytucji, sięgania po używki, postawy buntowniczej, miłosnych dylematów…

Gdzieś to wszystko już było i nie tylko w pierwszej części Rzymskich dziewczyn. Mimo wszystko można mieć nadzieję, że to tylko zwiastun, a na poziomie scenariusza oraz dramaturgii autorzy serialu będą potrafili zaskoczyć i dostarczyć większych emocji.


Jeżeli nie przypadły ci do gustu propozycje z tego tygodnia, sprawdź gdzie oglądać seriale w ten weekend lub zapoznaj się z nowszymi lub nieco starszymi filmami i serialami z oferty Netflix. Proponujemy je w każdy piątek!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments