Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #7

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 1.11.2019, 13:00 Aktualizacja: 10.04.2021, 10:26
Rozpoczyna się listopad, wobec tego warto pomyśleć o porcji dobrej rozrywki na jesienne, deszczowe wieczory. W najbliższy weekend nie zabraknie nowości na Netflix. Co ciekawego pojawi się na platformie? Oto lista pięciu proponowanych przez nas premier, z jakimi warto się zapoznać.
fala - seriale i filmy netflix na weekend
7 Udostępnień

Fala – na Netflix od 1 listopada

„Ile zrobisz w imię ideałów?” – od takiego pytania rozpoczyna się półtoraminutowy zwiastun nowej niemieckiej produkcji. Nasi zachodni sąsiedzi przygotowali liczący sześć odcinków serial Fala – opowiadający o grupie nastolatków, którzy chcą doprowadzić do rewolucji przeciw szerzącemu się w ich państwie nacjonalizmowi. Jak platforma reklamuje jedną z najciekawszych propozycji serialowych Netflix na ten weekend?

Cześć, ninja! – na Netflix od 1 listopada

Nie zapominamy o najmłodszych widzach. Zgodnie ze słynnym stwierdzeniem – można rzucić pewne rzeczy i zostać ninja. Kostiumy superbohaterów przywdziewają Wesley oraz Georgie i z pomocą ich domowego kotka postanawiają pomagać innym w potrzebie. Pełen zwariowanych przygód serial przygotowano w oparciu o serię książek autorstwa Nathana Davida Wilsona.

Mowa ptaków – na Netflix od 2 listopada

W polskich kinach nowy film Xawerego Żuławskiego wyświetlano stosunkowo krótko, zatem nie wszyscy mogli zdążyć z obejrzeniem. Nic straconego – od 2 listopada będzie możliwe nadrobienie na Netflix. Podczas gdyńskiego festiwalu Mowa ptaków zdobyła Nagrodę Jury Młodzieżowego, postać Mariana natomiast to w ostatnim czasie kolejna już pierwszoplanowa rola w dorobku Sebastiana Fabijańskiego. Warto dodać, że reżyser wykorzystał scenariusz zmarłego przed trzema laty swojego ojca – wybitnego reżysera Andrzeja Żuławskiego, autora takich dzieł jak Diabeł czy Opętanie.

Ghost Story – na Netflix od 2 listopada

Duchy w kulturze popularnej, w tym w świecie kina, obecne są od wydawałoby się zarania dziejów. Temat mocno wyeksploatowany, lecz Ghost Story stanowi przykład rzucenia na niego świeżego spojrzenia. To bardzo spokojny, ale niezwykle ujmujący w swoim nieśpiesznym tempie oraz wyciszeniu dramat Davida Lowery’ego, opowiadający o tęsknocie za drugim człowieku i przetwarzaniu bolesnej traumy. W roli głównej Rooney Mara z partnerującym jej Caseyem Affleckiem.

Zimna wojna – na Netflix od 2 listopada

Nominacje w trzech kategoriach do statuetki Oscara (film nieanglojęzyczny, reżyser, zdjęcia), obsypanie aż siedmioma polskimi Orłami, a do tego Złota Palma Cannes dla Pawła Pawlikowskiego… Nagrody i liczne nominacje tylko potwierdzają popularność oraz powszechny zachwyt Zimną wojną. Czarno-biały dramat z akcją rozgrywającą się w latach 50. i znakomitymi występami Tomasza Kota oraz Joanny Kulig możliwy będzie do nadrobienia lub ponownego obejrzenia na Netflix już od 2 listopada.


Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments