Netflix znów na celowniku. Poszło o Jezusa z giwerami

zagrano Seriale Publikacja: 2.06.2021, 12:28 Aktualizacja: 2.06.2022, 13:10
Twórcy już wcześniej zasłynęli radykalnym poczuciem humoru, balansującym na granicy dobrego smaku oraz szeroko rozumianej poprawności.
0 Udostępnień

Źródło: Paradise PD. YouTube.

Nie od dziś wiadomo, że Netflix nie cieszy się sympatią polskich ultrakonserwatystów. Tym razem popularny serwis wziął na cel Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, który wystosował specjalną petycję do jego szefostwa, żądając usunięcia jednego z odcinków animowanego serialu Paradise PD.

„Odcinek tego obrzydliwie obraźliwego serialu, zawiera scenę, w której Jezus został przedstawiony jako zwolennik powszechnego dostępu do broni, albowiem »broń czyni świat lepszym«, schodzący z krzyża, by zabić swoich prześladowców z broni maszynowej i uczestniczyć w scenie aktu seksualnego z dwiema kobietami” – czytamy w opisie do petycji, pod którą znalazło się już ponad 320 tys. podpisów.

Przypomnijmy, że Paradise PD to serial opowiadający o perypetiach grupy nieudolnych policjantów z małego amerykańskiego miasteczka. Twórcy, Waco O’Guin i Roger Black, już za sprawą swojej wcześniejszej produkcji Brickleberry, zasłynęli radykalnym poczuciem humoru, balansującym na granicy dobrego smaku oraz szeroko rozumianej poprawności. Żadna to jednak okoliczność łagodząca dla kierującego ośrodkiem Stowarzyszenia Fidei Defensor, które jest beneficjentem Ministerstwa Sprawiedliwości, a które zasłynęło wcześniej m.in. zawiadomieniem do prokuratury w sprawie sklepów sprzedających koszulki grup blackmetalowych .

Postać Jezusa już wielokrotnie była wykorzystywana w kontekście popkulturowym, a w sieci nietrudno znaleźć zdjęcia figurek czy innych gadżetów przedstawiających Syna Bożego w nieco innym, luźniejszym kontekście, niż było to w Biblii. Czy przyjdzie czas na rozprawienie się też z tymi dziełami? Czas pokaże.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments