Nie jeden, a dwa mobilne spin-offy Final Fantasy VII. Wśród nich battle royale

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 10:20 Aktualizacja: 26.02.2022, 10:30
Square Enix nie przestaje eksploatować swoich marek. Po tym, jak się okazało, że remake Final Fantasy VII zostanie wydawany w częściach, japoński wydawca przygotował kolejną niespodziankę dla fanów cyklu. A w zasadzie to nie jedną, co aż dwie – na wczorajszym State of Play zapowiedziano spin-offy siódemki, tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych. Jedna z gier, będąca battle royalem, ma pojawić się jeszcze w tym roku.
0 Udostępnień

Final Fantasy VII jakiego nie chcieliśmy, ale widocznie tylko na takie zasłużyliśmy

Przy okazji wczorajszego State of Play, na którym dowiedzieliśmy się, że 10 czerwca bieżącego roku Final Fantasy VII Remake doczeka się wydania na PlayStation 5 (gra była dotychczas dostępna na nowej konsoli Sony w ramach wstecznej kompatybilności), Square Enix przygotowało dwie dodatkowe zapowiedzi. Ciężko jednak powiedzieć, czy było to dokładnie to, czego oczekiwali fani tego tytułu. Otrzymano bowiem zwiastuny dwóch spin-offów, tworzonych z myślą o urządzeniach mobilnych.

Z jednej strony nie jest to nic niezwykłego, w końcu siódemka doczekała się wydania zarówno na smartfony z androidem, jak i iPhone’y oraz iPady, z drugiej chyba nikt nie mógł przewidzieć, że japońska korporacja zdecyduje się na grę battle royale osadzoną w uniwersum Final Fantasy VII. The First Soldier, podtytuł produkcji, będzie rozgrywał się na 30 lat przed wydarzeniami znanymi z oryginału i ma zadebiutować jeszcze w tym roku na urządzeniach mobilnych z androidem i iOS-em. Na poniższym materiale zaprezentowano namiastkę rozgrywki, ale to na razie wszystko, co wiemy o grze.

Drugą produkcją będzie natomiast Final Fantasy VII Ever Crisis, czyli mobilna kompilacja wszystkiego, co związane z oryginałem (Before Crisis, Crisis Core, Advent Children i Dirge of Cerberus), łącznie z samą grą. Całość ma zostać podzielona na rozdziały, ale nie wiadomo, czy każdy będzie wydawany oddzielnie. Nie poznaliśmy również ceny, choć już teraz wiadomo, że na Ever Crisis będziemy musieli poczekać do 2022 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments