Nieoficjalne informacje potwierdzone. Sony Japan Studio kończy swoją działalność

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 12:56 Aktualizacja: 26.02.2022, 12:56
Ostatnie dni były przepełnione kiepskimi informacjami z branży elektronicznej rozrywki i wygląda na to, że koniec tygodnia również upłynie nam w minorowym nastroju. Sony potwierdziło nieoficjalne informacje zawarte w raporcie, który został opublikowany na łamach Video Games Chronicles – Sony Japan Studios zostaje rozwiązane, a część pracowników przeniesiona do pododdziału firmy, Asobi Team.
0 Udostępnień

Okres zamknięć i anulowanych projektów trwa

Pod koniec grudnia zeszłego roku wspominaliśmy o Keiichiro Toyamie, który wraz Kazunobu Sato i Junya Okurą postanowił odejść z Sony Japan Studio, by założyć własną firmę. Bokeh Game Studio zajmować ma się produkcją horrorów. Okazuje się, że nagłe odejście deweloperów mogło nie być spowodowane jedynie chęcią pójścia na swoje – z raportu opublikowanego na łamach Video Games Chronicles wynika, że Sony zdecydowało się na zamknięcie swojego japońskiego oddziału produkującego gry. Informacja ta została już potwierdzona przez przedstawiciela firmy.

Jak wynika z artykułu VGC, głównym powodem takiej decyzji były zbyt niskie zyski przynoszone przez japońskie gry tworzone przez wewnętrzne studio Sony. Zdaniem Jima Ryana, szefa Sony Interactive Entertainment, zaistniała sytuacja nie poprawi się w najbliższym czasie, stąd podjęto decyzję o zamknięciu całego oddziału. Część deweloperów ma zostać przeniesiona do Asobi Team, pododdziału firmy utworzonego w 2012 roku, który odpowiada m.in. za Astro’s Playroom, jeden z tytułów startowych na PlayStation 5. Reszta natomiast zostanie zwolniona lub już sama zdążyła odejść, jak choćby Masaaki Yamagiwa, który pracował przy Bloodborne czy Tokyo Jungle.

Sony Japan Studio stworzyło m.in. cykl Gravity Rush, urocze LocoRoco czy dwie części Knacka (pierwsza odsłona była tytułem startowym na PlayStation 4). Firma zasłynęła jednak najbardziej jako współproducent – tutaj należy wspomnieć o Bloodborne, The Last Guardian, Shadow of the Colossus czy wydanym w zeszłym roku remake’u Demon’s Souls.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments