Nieoficjalnie – kod źródłowy Gwinta w sieci. Pierwsze skutki cyberataku na CD Projekt

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.02.2021, 13:52 Aktualizacja: 11.02.2022, 9:23
Wygląda na to, że możemy zobaczyć pierwsze skutki włamania na serwery CD Projektu, o którym dowiedzieliśmy się w miniony wtorek. Według nieoficjalnych informacji do sieci trafił kod źródłowy Gwinta, a już wkrótce pojawić się mają kolejne dane, w tym te dotyczące Wiedźmina 3 przystosowanego do obsługi ray tracingu.
0 Udostępnień

Kod źródłowy Gwinta odsłonięty

Na pierwsze skutki ataku na wewnętrzną infrastrukturę sieciową CD Projektu nie musieliśmy długo czekać. Jak zauważył serwis Cybernews (dzięki, Gry-Online), na łamach którego można przeczytać artykuły związane z cyberbezpieczeństwem, na jednym z forum hakerskich pojawił się kod źródłowy Gwinta. Linki do rzeczonego forum nie są już aktywne, ale autorzy portalu zdążyli zrobili zrzuty ekranu.

Twórcą posta ma być osoba, która już wcześniej udzielała się w wątkach dotyczących tzw. ataków ransomware’owych przeprowadzanych za pomocą oprogramowania Cobalt Strike, co może sugerować, że to właśnie ona stała za atakiem lub była częścią grupy odpowiadającej za włamanie na serwer.

Źródło: cybernews.com

To nie koniec przecieków

Wygląda jednak na to, że to nie koniec planowanych wycieków, a już jutro w sieci mogą pojawić się kolejne kody źródłowe lub inne informacje wykradzione z serwerów. Inny użytkownik forum wspomina m.in. o Wojnie Krwi (wersja wiedźmińskiej karcianki dla jednego gracza), Cyberpunk 2077 oraz Wiedźminie 3 w wersji obsługującej ray tracing.

CD Projekt nie potwierdził jeszcze, czy upubliczniony kod źródłowy jest prawdziwy. Gdy pojawi się stosowny komunikat, zaktualizujemy wpis.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments