Nier: Automata. Odkryto ostatni sekret po prawie czterech latach od premiery gry

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 5.01.2021, 14:05 Aktualizacja: 5.01.2021, 14:05
Produkcja Platinum Games pełna była nieoczywistych elementów i rozwiązań, a jako że gracze są z natury ciekawscy, postawili sobie za cel odkrycie wszystkich sekretów, jakie skrywa Nier: Automata. W 2018 roku Yoko Taro, reżyser i główny projektant gry, zdradził, że odkryto niemal wszystkie tajemnice Automaty za wyjątkiem jednej. Zmieniło się to dwa dni temu, gdy sieć obiegł materiał prezentujący specjalny sposób na szybsze odblokowanie trybów bonusowych.
0 Udostępnień

Fani mogą odetchnąć z ulgą

Yoko Taro potwierdził; oficjalne konto gry również dało zielone światło, więc można napisać, że Nier: Automata nie ma już żadnych tajemnic przed graczami. Ostatnią z nich odkrył Lance McDonald, który 3 stycznia udostępnił na swoim kanale YouTube ścieżkę dojść do owego sekretu.

Tuż po pokonaniu pierwszego bossa należy udać się w specjalne miejsce i wykonać tam kilka ciosów i ruchów (oczywiście w odpowiedniej kolejności i we właściwych odstępach czasowych). Dzięki temu będziemy mogli przenieść się do finałowej lokacji, co pozwala na odblokowanie trybów bonusowych, które w normalnych warunkach byłyby dostępne dopiero po pierwszym przejściu Automaty. Warto zaznaczyć, że nie jest to żaden kod czy błąd, a opcja wprowadzona przez twórców i celowo ukryta w grze. McDonald przyznaje na Twitterze, że udało mu się to odkryć tylko dlatego, że poświęcił setki godzin na inżynierię odwrotną i dokładne prześledzenie kodu gry.

Sam tytuł ukazał się na rynku w lutym 2017 roku, a w 2018 w wywiadzie na łamach japońskiego magazynu Famitsu (via Gematsu) 10 deweloperów z Platinum Games wspomniało, że gracze odkryli już wszystkie sekrety gry poza jednym. Tym, który opisałem wyżej.

Niedawno Square Enix pochwaliło się wynikami sprzedaży Automaty – gra trafiła do 5 milionów graczy, a fani ze zniecierpliwieniem czekają na remaster oryginału. Nier Replicant ver.1.22474487139… pojawić ma się jeszcze w tym roku, a konkretnie – 23 kwietnia. W przyszłym miesiącu natomiast (18 lutego) ukaże się Nier Re[in]carnation, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments