Oglądalność Gry o Tron 8? Brak zdziwienia, jest rekord

Michał Małysa Seriale Publikacja: 16.04.2019, 14:37 Aktualizacja: 16.04.2020, 14:39
Mamy już pierwsze dane co do oglądalności Gry o Tron 8! Mimo zmiany przyzwyczajeń widzów i odkładania seansu na wyjście wszystkich sześciu odcinków, pierwszy epizod ósmego sezonu superprodukcji HBO i tak okazał się rekordowy, przebijając nawet finał sezonu siódmego!
oglądalność gry o tron 8
3 Udostępnień

Liczby zapowiadające rekord

Rekordowe statystyki oglądalności pierwszego odcinka Gry o Tron 8 nikogo nie powinny dziwić. Przed premierą ósmego sezonu sporo mówiło się o olbrzymich liczbach generowanych przez superprodukcję HBO – nie tylko pod względem samej oglądalności. Choć pod tym względem kampania reklamowa również zaczęła się pod pomyślnymi auspicjami. Rekordowy zwiastun 8. sezonu Gry o Tron obejrzany został w pierwszym tygodniu po premierze ponad 80 milionów razy!

Jeżeli interesują was inne gargantuiczne cyferki związane z serialem osadzonym w uniwersum George’a R. R. Martina, koniecznie przeczytajcie artykuł o 5 ciekawostkach przed premierą 8. sezonu Gry o Tron. 132 nominacje do nagród Emmy oraz 47 statuetek Emmy, 12 986 statystów na planie zdjęciowym w samej Irlandii Północnej, 5 634,07 kg silikonu na protezy do charakteryzacji, 12 137 peruk i tresek, 10 846 dni zdjęciowych… To tylko losowe liczby ukazujące skalę zjawiska, jakim stała się Gra o Tron. Jeszcze większe wrażenie robi jednak rekord pierwszego odcinka ósmego sezonu

Oglądalność Gry o Tron 8 – pierwszy odcinek

Ostatnim odcinkiem Gry o Tron jaki widzieliśmy przed premierą ósmego sezonu, był rekordowy finał sezonu siódmego. Jego emisja przyciągnęła przed ekrany telewizorów i komputerów 16,9 milionów widzów, choć są to oczywiście dane mówiące wyłącznie o oglądalności ze źródeł legalnych. Biorąc pod uwagę, że nielegalne wersje Gry o Tron według różnych szacunków odpowiadać mogą w szczycie popularności nawet za kilka procent światowego piractwa, liczbę tę należałoby znacznie powiększyć, a może i przemnożyć. Jak prezentowała się oglądalność Gry o Tron 8 w przypadku pierwszego odcinka?

premiera 8 sezonu gry o tron

Pierwszy odcinek ósmego sezonu Gry o Tron wygenerował według danych HBO oglądalność na poziomie 17,4 miliona widzów. Mimo iż wiele seriali starszej daty na spokojnie było w stanie taką liczbę przebić (wspomnijmy tylko 50 milionów widzów oglądających finał ostatniego sezonu Friends!), pamiętać musimy, iż przyzwyczajenia odbiorców co do formy oglądania ulubionych tytułów mocno się przez lata zmieniały. Dostępność dowolnych odcinków na żądanie oraz popularność binge watchingu sprawiają, że wielu fanów odkłada oglądanie Gry o Tron 8 na później – do wolnego weekendu lub nawet wyjścia wszystkich sześciu epizodów ostatniego sezonu.

Możemy więc liczyć, iż oglądalność Gry o Tron 8 na spokojnie wzrośnie. Do jakiego poziomu? Boimy się przewidywać!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments