One Night Stand: premiera idealnej gry na weekend

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 4.10.2019, 14:00 Aktualizacja: 4.10.2020, 13:04
Gracze PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch będą mogli kupić od dziś idealną grę na weekend. W One Night Stand autorzy postanowili zmierzyć się z tematem jednorazowych przygód w formacie visual novel. Co dokładniej przygotowali twórcy portu gry z PC?
one night stand premiera gry
2 Udostępnień

Co to jest One Night Stand?

One night stand, w skrócie ONS, to z angielskiego „przygoda na jedną noc”. Tematykę tę podejmuje gra stworzona przez Kinmoku. Bazuje ona na darmowym tytule pisanym dla zabawy w trakcie game jamu na itch.io.  To typowa produkcja z gatunku visual novel, w której naszym głównym zadaniem jest poznawanie fabuły. To idealna premiera dla graczy, na których nie robi wrażenia

W grze One Night Stand wcielamy się w rolę mężczyzny, który właśnie obudził się obok kobiety w jej mieszkaniu. Mimo iż nie wie co działo się zeszłej nocy, postać gracza dowiaduje się, że uprawiała z nieznajomą kobietą seks. Kiedy opuszcza ona pokój, gracz ma okazę rozejrzeć się, a następnie zapytać kobietę o kilka znalezionych przedmiotów. Bazując na czynach i wyborach dialogowych, gracze One Night Stand mogą odblokować dwanaście różnych zakończeń, od bycia wykopanym z mieszkania po możliwość zostania przyjaciółmi.

Gra o jednorazowej przygodzie trafia dziś na konsole

Komercyjna wersja One Night Stand pojawiła się w wersji PC już 7 listopada 2016 roku na Steamie. W końcu produkcja przeniesiona została także na konsole. Dzisiejsza premiera gry to port na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za jego powstanie odpowiadało studio Ratalaika Games, które przeniosło na konsole już kilkadziesiąt niszowych tytułów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments