Jak wyglądał będzie ostatni sezon The Walking Dead

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 17.08.2018, 14:35 Aktualizacja: 6.03.2020, 14:56
Hitowa gra studia Telltale Games zbliża się do swojego końca – pierwszy odcinek finałowego sezonu The Walking Dead miał swoją premierę 14 sierpnia. Kiedy ukażą się jego kolejne części?
ostatni sezon the walking dead
0 Udostępnień

Przygoda z The Walking Dead powoli dobiega końca

Wielbiciele powieści graficznych mają komiksy Roberta Kirkmana, fani srebrnego ekranu dwa seriale, a gracze PlayStation 4 – epizodyczną serię gier o świecie opanowanym przez zombie. Rozpoczęta w 2014 roku przygoda z The Walking Dead powoli dobiega końca i znamy już jej dokładny przebieg.

Ciężko znaleźć fana opartych na wciągającej fabule przygodówek, który nie byłby zachwycony poprzednimi epizodami serii gier ze stajni Telltale Games. Za popularność odcinkowej opowieści o zombie odpowiadała nie tylko świetna realizacja charakterystycznych dla tego gatunku elementów rozgrywki, ale również osadzenie fabuły w świecie docenionym wcześniej przez miliony telewidzów i komiksiarzy.

The Walking Dead – inne realia

The Walking Dead przenosi odbiorców w realia zupełnie inne, niż przyzwyczaiły nas do tego niskobudżetowe filmy grozy – tutaj nie chodzi o zabijanie kolejnych hord zombie, tu chodzi o cichy survival i zachowanie w głównych bohaterach choćby drobnego pierwiastka człowieczeństwa.

W przypadku gry klimat ten jest dodatkowo pogłębiany przez interaktywność opowieści oraz wpływ podejmowanych przez gracza wyborów na dalsze losy bohaterów. Nic dziwnego więc, że produkcja studia Telltale cieszyła się od lat niezmienną popularnością!

Niestety, konsolowa odsłona świata wykreowanego przez Roberta Kirkmana na kartach wspomnianych już komiksów powoli zmierza do swojego finału. Stoją za tym również kwestie technologiczne, związane ze starzejącym się środowiskiem gry.

Finałowy, ostatni sezon The Walking Dead

Koniec pracy na archaicznym już silniku Telltale Tools wyznacza w historii studia Telltale koniec pewnej epoki, której ukoronowaniem stać się ma finałowy sezon The Walking Dead. Przygoda trwająca od sześciu lat ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Dzień po premierze pierwszego epizodu o tytule Done Running, w którym Clementine dociera wraz z podopiecznym o imieniu AJ do młodzieżowej społeczności ukrywającej się w opuszczonej szkole, twórcy gry ogłosili na Twitterze daty wypuszczania kolejnych epizodów.

25 września, 6 listopada, 18 grudnia – nowe epizody

Choć mogą ulec one pewnym przesunięciom, na dzień dzisiejszy następne przygody w świecie opanowanym przez nieprzeliczalne legiony umarlaków mają wyjść 25 września (Suffer the Children), 6 listopada (Broken Toys) oraz 18 grudnia (Take Us Back). Ostatni sezon The Walking Dead skończy się więc przed nowym rokiem.

Ciepłe przyjęcie pierwszego epizodu sezonu finałowego przez graczy oraz recenzentów sprawia, że nie możemy się każdego z tych dni doczekać!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments