Ostatnie drzewo. Komiks już w sprzedaży

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 4.02.2021, 11:44 Aktualizacja: 4.02.2022, 11:49
W roku 2020 musieliśmy czekać na nawet kilkakrotnie przesuwaną premierę niejednej gry. Na rynku komiksowym problem z dotrzymaniem terminu wypuszczenia swojego produktu miał redaktor Paweł Kicman oraz twórcy, których prace znalazły się w Ostatnim drzewie. Wreszcie się udało. Komiks silnie powiązany z akcją ekologiczną oficjalnie trafił do sprzedaży.
0 Udostępnień

Lepiej późno niż wcale

Pod koniec września bieżącego roku poinformowaliśmy o rozpoczętym projekcie, którego celem było zyskanie funduszy na ochronę środowiska. Wsparcie w ekologicznej akcji można było okazać poprzez zakup specjalnego komiksu Ostatnie drzewo. W kilku wersjach do wyboru (standardowej, limitowanej oraz cyfrowej) oraz z rozmaitymi dodatkami, takimi jak oryginalne plansze czy ilustracje. Komiksy miały zostać dostarczone właścicielom najwcześniej w październiku.

Premiera Ostatniego drzewa została jednak przesunięta na listopad. Następnie na okres świąteczny. Wreszcie w połowie grudnia zapowiedziano, że komiks ukaże się w sprzedaży dopiero 18 stycznia następnego roku. Sześć dni po tym terminie podano informację, zgodnie z którą komiksy są już wydrukowane i otrzymanie ich pozostaje kwestią czasu. Od 29 stycznia Ostatnie drzewo jest już (a można powiedzieć – wreszcie) oficjalnie w sprzedaży, a poszczególne egzemplarze pomyślnie wysyłane do tych osób, które wspierały finansowo akcję dedykowaną ochronie środowiska.

Zadbać o świat z komiksem

Pomysłodawcą i redaktorem projektu jest Paweł Kicman. Ostatnie drzewo to kompilacja prac takich twórców i twórczyń jak Krzysztof „Prosiak” Owedyk, Berenika Kołomycka, Joanna Karpowicz, Kasia Niemczyk, Tomasz Kontny, Marta Falkowska, Anna Krztoń, Anna Helena Szymborska, Spell czy Henryk.

Na nieco ponad 200 stronach opowiedziane zostały rozmaite historie, tematycznie obejmujące lęki oraz nadzieje dotyczące klimatu. Ostatnie drzewo stanowi mieszankę wątków obyczajowych i komediowych, dramatu oraz fantastyki, pastiszu i poezji. Ma być również ważnym głosem w kwestii ochrony środowiska i dbania o naszą ekologię.

Zakupu komiksu można dokonać przykładowo za pośrednictwem portalu Gildia.pl

Więcej o samym projekcie oraz sposobach na zaopatrzenie się w Ostatnie drzewo dowiecie się z oficjalnego fanpage’a.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments