Overwatch jednak doczeka się ponadplatformowego crossa

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 10.06.2021, 11:01 Aktualizacja: 10.06.2022, 11:03
Najpopularniejszy tytuł ze stajni Blizzard będzie dostępny do rozgrywek pomiędzy użytkownikami PC, PlayStation, Nintendo Switch i Xboxa.
0 Udostępnień

W momencie premiery Overwatch, Blizzard utrzymywał, że nie planuje crossplayu, ponieważ „mieszanie klawiatury / myszy z kontrolerem może wpływać na równowagę i rywalizację”, chociaż późniejsze deklaracje Jeffa Kaplana sugerowały, że sprawę przemyślano na nowo, na co duży wpływ mógł mieć ponadplatformowy sukces Fortnite.

Oficjalna zapowiedź crossa pojawiła się jednak dość niespodziewanie. „Od momentu powstania Overwatch miało na celu zbliżenie z sobą graczy i społeczności” – mówi reżyser gry, Aaron Keller – „Przyszłość, o którą warto walczyć jest aspiracyjna, ale też inkluzywna. Mamy graczy z całego świata, ze wszystkich dziedzin życia, grających na wszystkich platformach. Nie zawsze byli jednak w stanie grać między sobą. Dlatego z ekscytacją ogłaszamy, że crossplay będzie możliwy w Overwatch”.

Najpopularniejszy tytuł ze stajni Blizzard będzie tym samym dostępny do rozgrywek pomiędzy użytkownikami PC, PlayStation, Nintendo Switch i Xboxa. Biorąc pod uwagę globalną liczbę graczy (szacowaną na 60 milionów na początku 2021 roku), niewątpliwie okaże się to komercyjnym strzałem w dziesiątkę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments