Paragraf 22. Kiedy premiera na HBO GO?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 17.05.2019, 14:47 Aktualizacja: 20.01.2021, 10:45
Miniserial Paragraf 22 będzie miał premierę już 18 maja w HBO GO. Tego dnia zostaną udostępnione dwa odcinki produkcji. Łącznie Paragraf 22 ma mieć 6 odcinków.
5 Udostępnień

Paragraf 22 – fabuła serialu

Paragraf 22 portretuje przygody i niepowodzenia amerykańskiej eskadry lotniczej we Włoszech podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Yossarian, bombardier, którego nieustanne wysiłki podczas misji skupione są na tym, by przeżyć. Jego szanse na sukces w realizacji tak prostego celu sukcesywnie obniżają się, ponieważ jego przełożony, pułkownik Cathcart stale podnosi liczbę misji, w których trzeba wziąć udział.

Prawdziwym wrogiem dla Yossariana i jego nietuzinkowej grupy kumpli jest biurokracja wojskowa, której logika potrafi zaskoczyć. Szczytem tego jest Paragraf 22, wojskowe prawo, które mówi, że jeśli latasz na misje, jesteś szalony i nie musisz brać w nich udziału; wystarczy zapytać. Ale jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zdrowy, więc musisz brać w nich udział.

Paragraf 22 – data premiery kolejnych odcinków

Producentem Paragrafu 22 jest laureat nagrody Akademii i Złotego Globu George Clooney. Serial zrealizowany w oparciu o kultową książkę Josepha Hellera o tym samym tytule. George’owi Clooney’owi partnerują Christopher Abbott (Dziewczyny, Grzesznica), zdobywca Oscara Grant Heslov (Operacja Argo), laureat Emmy Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Bloodline), laureat Złotego Globu Hugh Laurie (Nocny recepcjonista, Dr House czy recenzowane przez nas Avenue 5) i nominowany do Oscara Giancarlo Giannini (007 Quantum of Solace, Casino Royale).

Premiera w HBO GO odbędzie się 18 maja. Wtedy na platformie pojawią dwa odcinki. Kolejne dwa zadebiutują 21 maja, a odcinki 5 i 6 zaprezentowane zostaną 28 maja. Emisja na antenie HBO3 rozpocznie się 30 czerwca.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments