Paszporty „Polityki” przyznane. Nagrodzono Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.01.2021, 10:33 Aktualizacja: 27.01.2022, 10:33
Już od kilku lat "Polityka" uwzględnia gry wideo w swoim plebiscycie, nagradzając rodzime produkcje w kategorii "Kultura cyfrowa". Dla studia Different Tales to już drugi raz, gdy ich tytuł został nominowany, jednak dopiero teraz udało im się sięgnąć po wyróżnienie. Wszystko za sprawą Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest.
0 Udostępnień

Zew puszczy doceniony przez „Politykę”

Nominacja do Paszportu „Polityki” nie jest dla studia Different Tales nowością (w zeszłym roku otrzymał ją Wanderlust: Travel Stories), ale wtedy Warszawiacy musieli ustąpić pola Polyslash, które zgarnęło ów wyróżnienie za swoją debiutancką produkcję, We. The Revolution. Tym razem jednak losy się odwróciły, a jury postanowiło docenić starania Marty Malinowskiej, Jacka Brzezińskiego i Artura Ganszynieca, którzy stworzyli Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest.

Gra opowiada historię Mai, studentki ze Stanów Zjednoczonych, która przybywa do Puszczy Białowieskiej w celu rozwikłania pewnych rodzinnych tajemnic. Grę recenzował na naszych łamach Grzegorz Ćwieluch i nie był aż tak entuzjastycznie nastawiony jak jury plebiscytu, jednak dalej ma to być ciekawa produkcja będąca doskonałym wprowadzeniem do Świata Mroku.

W deklaracji, jaką niesie nazwa studia Different Tales, nie ma cienia przesady. To są rzeczywiście Inne Opowieści. Odmienne formą, jak i intencją od tradycyjnych gier wideo – to interaktywna proza, ilustrowana statycznymi głównie obrazami, z dźwiękowym pejzażem w tle.

Czytamy w uzasadnieniu. Wśród nominowanych w kategorii „Kultura cyfrowa” znalazło się również One More Level i ich Ghostrunner oraz Ovid Works za stworzenie Metamorphosis.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments