Path of Exile: Harvest. Żniwa ruszają już w czerwcu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.06.2020, 14:50 Aktualizacja: 8.06.2021, 14:50
Lubimy, gdy po dniu premiery twórcy nie spoczywają na laurach i starają się nieustannie dbać o rozwój danej gry. Służy temu wypuszczanie na rynek rozmaitych dodatków. Najnowszy patch dotyczy Path of Exile. Zapowiadamy Harvest – wyjątkowe rozszerzenie od drugiej połowy czerwca dostępne na PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.
premiera Path of Exile: Harvest już w czerwcu!
12 Udostępnień

W artykule na temat premiery Path of Exile: Harvest poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Path of Exile: Harvest?

Dodatek w wersji na PC ukaże się na rynku 19 czerwca. Kilka dni później, 24 czerwca, patch trafi w ręce użytkowników konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Z rozszerzenia będą mogli zatem skorzystać wszyscy gracze Path of Exile – największego konkurenta Diablo, dostępnego w formie free-to-play.

naszym celem w Path of Exile: Harvest jest zbieranie nasion

Przypomnijmy, że omawiana produkcja ukazała się na komputery osobiste w 2013 roku. Cztery lata później doczekała się wznowienia na Xbox One, w 2018 roku szansę zagrania w Path of Exile otrzymali natomiast właściciele PlayStation 4. Teraz czas na kolejny moment rozwoju gry, której entuzjaści nie mogą doczekać się zapowiadanego przez nas Path of Exile 2. Zanim to jednak nastąpi, warto zobaczyć, jak w PoE będziemy mogli grać w najbliższej przyszłości.

Ile zapłacimy za dodatek? Supporter Packs tylko dla chętnych

Path of Exile: Harvest będzie dostępny za darmo i z tego interesująco zapowiadającego się rozszerzenia będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy. Nie jest to rozwiązanie szczególnie zaskakująco, gdy weźmiemy pod uwagę, że Path of Exile dostępna jest w formie free-to-play.

Ponadto w grze nie brakuje szeregu mikropłatności. To dodatkowa opcja dla tych, którzy mimo wszystko chcieliby za pewne opłaty wzbogacić zawartość gry i zmodyfikować jej poszczególne elementy. Ograniczają się one jednak głównie do zmian kosmetycznych. Zgodnie z polityką Grinding Gear Games w kwestii mikrotransakcji, opłaty nie powinny przekładać się na mechanikę rozgrywki.

W przypadku dodatku Harvest gracze Path of Exile nabyć będą mogli dwa zestawy Supporter Packs o nazwach Malice oraz Benevolence. Każdy z nich sprzedawany jest w dwóch wariantach cenowych, kosztujących 30 i 60 dolarów.

Niby to tylko dodatki kosmetyczne, ale wyglądają naprawdę nieźle!

Postapokaliptyczny świat fantasy

Zanim przybliżmy nowości, które oferuje dodatek, przypomnimy, czym jest Path of Exile – być może nie wszyscy czytelnicy niniejszego artykułu są z tą pozycją zaznajomieni. Nowozelandzkie studio deweloperskie Grinding Gear Games przygotowało grę sieciową, w której akcja rozgrywa się w świecie naznaczonym globalnym kataklizmem.

premiera Path of Exile: Harvest to okazja do nabycia Supporter Packów

Wcielamy się w wygnanego z własnej ojczyzny bohatera (przedstawiciela jednej z dostępnych siedmiu klas postaci), który trafia na nieznany kontynent. Czeka tam na niego szereg rozmaitych wyzwań, za wykonanie których będzie się rozwijać, zdobywać nowe broni oraz poszerzać repertuar stosowanych mocy i zaklęć.

W Path of Exile: Harvest quest koncentrowały będą się na miejscu znanym jako The Sacred Grove. Święty gaj to źródło pradawnych i tajemniczych mocy, które wyzwolić będziemy mogli dzięki rozsianym po świecie PoE nasionom. Wiązać będą się jednak z nimi walki z niebezpiecznymi wrogami, których siła życiowa posłuży postaciom wykreowanym przez graczy jako wzmocnienie.

Zasiej nasiona i stań do walki z bestią

Podstawową nowością w ramach czerwcowej aktualizacji jest uprawa magicznego ogrodu. Użytkownicy napotkają na swojej drodze Oshabi – to nowa bohaterka, dla której trzeba będzie zbierać specjalne nasiona. Zostaną one zasiane w ogrodzie Sacred Grove. Jedyne wyrosną na skutek podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, inne dla swojego rozwoju wymagają dostarczenia surowców.

Czas zbiorów to jednocześnie czas walki. Do poszczególnego nasiona przypisany zostanie jeden przeciwnik. Zwalczenie bestii umożliwi nam pozyskanie energii życiowej oraz wyjątkowych surowców. W efekcie przy ich wykorzystaniu będziemy w stanie stworzyć zupełnie nowe, poszerzające nasze możliwości bojowe i pomocne w dalszym eksplorowaniu świata przedmioty.

Im więcej potworów zabijemy, tym okazalszy będzie nasz dorobek w postaci nabytych surowców i energii, lecz wszystko ma swoje granice. Przesadna ilość rywali może sprawić, że zwyczajnie sobie nie poradzimy, dlatego z nasionami należy być ostrożnym i postępować rozważanie.

Pielęgnowanie ogrodu stanowić będzie ważny punkt i czynność, na którą poświęcimy sporą ilość czasu. Finalnym zamierzeniem jest to, aby wyhodować tercet legendarnych bestii. Sam system walki z antagonistami ma być ulepszony, a możemy się także spodziewać poprawionego systemu pasywnych zdolności.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments