Path of Exile 2 – co powiedziała nam zapowiedź hack’n’slasha?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.11.2019, 14:00 Aktualizacja: 19.11.2019, 14:00
19 nowych specjalizacji, siedem aktów fabularnych w kolejnej kampanii oraz znacząco wygładzony system umiejętności - tak konkurować z Diablo 4 chciałoby Grinding Gear Games. Zapowiedź Path of Exile 2, czyli darmowego hack'n'slasha, może przekonać nieco graczy do zrezygnowania z zakupu kolejnej produkcji Blizzarda.
path of exile 2
3 Udostępnień

Zapowiedź Path of Exile 2 – zacznijmy od oficjalnego trailera

Podczas konwentu ExileCon, na którym deweloperzy z Grinding Gear Games zbierają fanów swojego hack’n’slasha, miały miejsce dwa niezwykle istotne ogłoszenia na temat darmowej gry online. Jedną z nich była zapowiedź Path of Exile Mobile, którą poprzedziło ogłoszenie Path of Exile 2. Nie będzie to jednak samodzielna gra, lecz zestaw aktualizacji zmieniających dotychczasowy kształt rozgrywki.

Jak informują na swojej stronie internetowej twórcy, Path of Exile 2 będzie siedmioaktową historią dostępną w ramach oryginalnej kampanii PoE. Dzielony endgame oraz zachowanie wszelkich dodatków z ostatnich sześciu lat z grą to jedyne rzeczy, które zostaną nieruszone. Zmieni się system umiejętności, specjalizacji (Ascendancy Classes), znaczącemu ulepszeniu ulec ma również silnik gry.

Jak wyglądała będzie rozgrywka?

Twórcy gry przygotowali krótką zapowiedź rozgrywki w Path of Exile 2. W porównaniu do tej znanej z dzisiejszego PoE, nowa wersja wydaje się przede wszystkim znacznie lepsza pod kątem grafiki. W trakcie misji na cmentarzu obserwujemy również opcję zamieniania się w zwierzę.

Co nowego przyniesie Path of Exile 2?

  • Przedstawiciele klas znanych z klasycznego Path of Exile wybrać będą mogli z zestawu dziewiętnastu nowych specjalności (Ascendancy Classes).
  • System rozwoju postaci oparty na klejnotach został wygładzony, aby nie powodować niepotrzebnej frustracji przy jednoczesnym utrzymywaniu poprzedniej głębi.
  • Od początku do końca przebudowany został system progresji zbroi i broni, wliczając w to modele i animacje. Kompatybilne z nimi będą także stare przedmioty z mikrotransakcji.

Kiedy premiera Path of Exile 2?

Nie jest jeszcze znana data premiery Path of Exile 2, ale beta wystartować ma według twórców nie wcześniej niż w późnym 2020 roku. W międzyczasie Grinding Gear Games wypuszczało będzie kolejne dodatki zgodnie ze swoim kwartalnym cyklem. Ich zawartość będzie dostępna w kampaniach obu części.

Rozmyta data premiery sugeruje, że twórcy PoE zamierzają rzucić się do szaleńczej walki z producentami Diablo 4. I nikt nie powiedział, że skoro ich gra jest tańsza (a w zasadzie darmowa), to z góry stoją na straconej pozycji!

Źródło: Grinding Gear Games. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Prace nad nowym God of War już trwają?
Aktualności o grach, 17 Sty 2020
Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta na wrzesień!
Aktualności o grach, 17 Sty 2020
Seria Ikon Fortnite rozpocznie się od skinu Ninjy
Aktualności o grach, 16 Sty 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o