Path of Exile Mobile: zapowiedź konkurencji dla Diablo Immortal!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 18.11.2019, 17:00 Aktualizacja: 18.11.2020, 14:28
Path of Exile Mobile to przenośna gra, którą Grinding Gear Games będzie chciało podbić serca graczy mobilnych. Zapowiedź produkcji została przyjęta przez fanów firmy znacznie cieplej niż ubiegłoroczna prezentacja Diablo Immortal na konwencie Blizzarda. Wszystko dzięki jednoczesnemu ogłoszeniu Path of Exile 2.
path of exile mobile
8 Udostępnień

Zobaczcie zapowiedź Path of Exile Mobile

Gracze oswajają się już powoli z myślą o Diablo Immortal i mimo początkowych kontrowersji hack’n’slash na urządzenia przenośne zaczyna być coraz bardziej wyczekiwany. Blizzard chciał wejść na niszowy rynek i go całkowicie zdominować, ale plan ten trzeba od teraz uważać za zdecydowanie trudniejszy. Wszystko za sprawą zapowiedzi Path of Exile Mobile, którą Grinding Gear Games ogłosiło swoje wejście na arenę.

Co wydaje się najważniejszą informacją z zapowiedzi Path of Exile Mobile? – Chcieliśmy uczynić coś, co jest prawdziwą grą Path of Exile. Nie chcieliśmy zrzucić tego na zewnętrzne studio. Została ona w całości wyprodukowana przez nasz zespół z Nowej Zelandii – zadeklarował Chris Wilson, współzałożyciel i jeden z dyrektorów GGG.

Przyjęcie zupełnie inne. Dzięki Path of Exile 2

Wspomniane już kontrowersje związane z prezentacją Diablo Immortal nie miały miejsca w przypadku zapowiedzi Path of Exile Mobile nie tylko dlatego, że Grinding Gear Games dystrybuuje swoje gry w modelu free-to-play i użytkownicy przyzwyczajeni są do tego, aby wymagać od firmy znacznie mniej niż od gargantuicznego Blizzarda. Najważniejsza była symultaniczna zapowiedź nowej odsłony gry na PC i konsole. Poznajcie Path of Exile 2!

Co ciekawe, nie będzie to pełnoprawna kolejna część, lecz rodzaj olbrzymiej aktualizacji. Podobny charakter miała mieć edycja gry na PlayStation 4, a twórcy gry szykowali się już na walkę z nową produkcją Blizzarda. Cytowany powyżej Chris Wilson był wówczas przekonany, że po kolejnych dużych aktualizacjach Path of Exile będzie lepsze niż Diablo 4. Okazuje się, że wojna firm produkujących najpopularniejsze dziś hack’n’slashe prowadzona będzie na dwóch frontach.

Źródło: Eurogamer.net. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments