Dark Alliance: gra Dungeons and Dragons zapowiedziana na przyszły rok!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.12.2019, 12:00 Aktualizacja: 16.12.2020, 12:07
Wizards of the Coast zapowiada ofensywę na froncie gier wideo bazujących na Dungeons and Dragons. Jednym z pierwszych tytułów ma być Dark Alliance - hack'n'slash przedstawiający przygody kultowej postaci uniwersum Forgotten Realms, mrocznego elfa Drizzta Do'Urdena. Gotowi na kolejną wizytę w świecie Zapomnianych Krain?
dungeons and dragons dark alliance
0 Udostępnień

Dark Alliance, czyli hack’n’slash na bazie Dungeons and Dragons

Lista hitowych tytułów z gatunku hack’n’slash przewidywanych na przyszły rok powoli zaczyna przekraczać przyzwoite rozmiary. To nie tylko znane z zapowiedzi Path of Exile 2 oraz Diablo 4, nie tylko zapowiedziany jako pierwsza gra na PlayStation 5 Godfall, ale także kolejna pozycja ze świata Dungeons and Dragons. Trzecioosobowego hack’n’slasha stworzy na potrzeby Wizards of the Coast podległe korporacji studio Tuque Games, twórcy wysoko ocenianego Livelocka.

Mimo iż gatunkowo nie będzie to klasyczne RPG, lecz kooperacyjny hack’n’slash, tytuł ten zainteresować może entuzjastów klasyków RPG wydanych niedawno na PS4. Fabuła gry przeniesie nas bowiem do Icewind Dale, czyli Doliny Lodowego Wichru. Gracze nie tylko napotkają na swojej drodze ikonicznych przeciwników ze świata Dungeons and Dragons, ale wcielą się również ulubionych bohaterów Zapomnianych Krain. Wszyscy czytelnicy lektur z uniwersum Forgotten Realms pamiętają z pewnością takie postaci jak Drizzt Do’Urden, Catti-Brie czy Wulfgar!

Niestety, o ile fabularnie Dark Alliance wzbudzić może wśród graczy Dungeons and Dragons uzasadnioną ekscytację, tak rzecz nie wydaje się już tak oczywista z oprawą gry. Trailer prezentuje tragiczne animacje i niewiele lepszą muzykę, więc uzasadnione wydają się obawy graczy co do ostatecznego poziomu produkcji.

Kiedy premiera Dark Alliance? Czy gra wyjdzie na konsole?

Na dzień dzisiejszy nie znamy dokładnej daty premiery Dark Alliance. Wiemy natomiast, iż ukaże się w przyszłym roku nie tylko na PC, ale również na bliżej niesprecyzowanych konsolach. To naturalny kierunek – gra będzie naturalną następczynią konsolowych tytułów z serii Baldur’s Gate: Dark Alliance, która wychodzić zaczęła jeszcze na PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox.

Co ciekawe, nie będzie to jedyna gra na podstawie D&D, na której wydanie liczyć mogą fani Lochów i Smoków. Chris Cock, prezes Wizards of the Coast, zapowiada wydanie nawet ośmiu gier Dungeons and Dragons w najbliższej przyszłości. Czy Dark Alliance będzie mocnym przedstawicielem tego zestawu? Niestety, trailer nie nastraja optymistycznie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments