PES 2020: Mesut Özil usunięty z gry w Chinach. Stanął po stronie muzułmańskiej mniejszości

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.12.2019, 15:00 Aktualizacja: 19.12.2020, 15:12
Chiny są coraz popularniejszym kierunkiem piłkarskiej emerytury dla graczy będących u schyłku karierę. Opcję transferu do Chinese Super League zablokował sobie jednak Mesut Özil. Jego komentarze na Twitterze w sprawie muzułmanów w tym kraju doprowadziły do usunięcia zawodnika z PES 2020 w Chinach.
pes 2020 mesut ozil
7 Udostępnień

Mesut Özil usunięty z PES 2020 w Chinach

Niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia, obecny gracz Arsenalu Londyn, podzielił się ostatnio z obserwującymi jego konto na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat sytuacji muzułmanów w Chinach. Ujgurzy, mniejszość narodowa pochodzenia tureckiego przebywająca w Państwie Środka, według wielu niezależnych źródeł mają być poddawani przez władze Chińskiej Republiki Ludowej stałym represjom. Mówi się nawet o umieszczaniu Ujgurów w rygorystycznie strzeżonych więzieniach bez prawa do obrony i uczciwego procesu.

Były gracz reprezentacji Niemiec nazwał Ujgurów wojownikami i pochwalił ich odwagę w obliczu prześladowań. W odpowiedzi państwowa telewizja nie wyemitowała ostatniego meczu Arsenalu Londyn z Manchesterem City, a teraz chiński wydawca gry eFootball PES 2020 usunął Mesuta Özila z wersji gry sprzedawanej na tym rynku. – Niemiecki gracz Özil zapostował skrajne oświadczenie na temat Chin w mediach społecznościowych. Uraziło to uczucia fanów z Chin i pogwałciło sportowego ducha miłości i pokoju. Nie rozumiemy tego, nie akceptujemy i nie wybaczymy – ogłosił wydawca NetEase w oświadczeniu.

Od wypowiedzi Mesuta Özila zdystansował się również Arsenal Londyn.

Źródło: BBC. Grafika: Konami.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments