Plague Inc. walczy z koronawirusem. Do WHO trafiła niezła sumka

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 25.03.2020, 12:01 Aktualizacja: 25.03.2021, 12:01
Choć twórcy gry Plague Inc. wspierali WHO w zwiększaniu świadomości na temat rozwoju pandemii, pod koniec lutego gra zbanowana została w Chinach. Ndemic Creations nie traci jednak rezonu i przekazuje 250 000 dla organizacji walczących z koronawirusem.
plague inc. walczy z koronawirusem
9 Udostępnień

Plague Inc. walczy z pandemią. Na stole 250 000 dolarów

Chociaż przekazywanie pieniędzy na walkę z pandemią koronawirusa stało się swoistym targiem hojności, a pojedynczy celebryci wykładają na stół kwoty milionowe, dla instytucji toczących boje na pierwszym froncie tak naprawdę liczy się każdy grosz. Cieszy zatem fakt, iż do grona donatorów dołączyła kolejna firma, której produkt stał się w ostatnim czasie szalenie popularny.

koronawirus to powód renesansu Plague Inc.

Studio Ndemic Creations, które odpowiada za szalenie popularną w ostatnim czasie grę Plague Inc. (trafiła ona chociażby do naszej listy 20 legendarnych gier przeglądarkowych na ten trudny czas), przekazało łącznie 250 000 dolarów na walkę z koronawirusem. Pieniądze rozdysponowane zostały między World Health Organization (WHO) oraz Coalition of Epidemic Preparedness Innovations (CEPI). Taka kwota starczyć mogłaby na kupno ponad 600 000 maseczek w cenach detalicznych z Amazona!

Koronawirus przyniósł renesans Plague Inc.

Chociaż Plague Inc. jest jedną z najpopularniejszych gier przeglądarkowych, w ostatnim czasie tytuł ten stał się sztandarowym przykładem gry opowiadającej o walce z epidemiami. Nagłe zainteresowanie produkcją nie umknęło uwadze samych twórców. – Osiem lat temu nie mógłbym sobie wyobrazić, że prawdziwy świat zacznie przypominać Plague Inc. albo że tak wielu ludzie będzie korzystało z gry w radzeniu sobie z prawdziwą pandemią – zadeklarował James Vaughan, twórca pandemicznego tytułu.

ndemic creations wspiera who

W Plague Inc. zagramy dziś nie tylko przez przeglądarkę, ale również na urządzeniach mobilnych Apple, PlayStation 4 oraz Xbox One. Popularność produkcji Ndemic Creations spadła wyłącznie w Chinach – tam gra została po prostu zbanowana. Mimo iż twórcy współpracują z największymi organizacjami zdrowotnymi z całego świata, a dzięki ich grze stale wzrasta świadomość epidemiologiczna, chiński rząd obawia się jakichkolwiek mediów w niezależny sposób informujących o koronawirusie.

Grafika: Ndemic Creations.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments