Planszówka o antyszczepionkowcach ufundowana!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 25.03.2019, 17:31 Aktualizacja: 25.03.2020, 17:31
Poważna tematyka może iść w parze ze świetną zabawą, co udowadniają twórcy gry Antyszczepionkowcy.biz. Przebojowa planszówka o antyszczepionkowcach stała się hitem crowdfundingowej zbiórki w serwisie PolakPotrafi.pl. Pieniądze potrzebne na jej wydanie zebrano w zaledwie piętnaście minut!
gra o antyszczepionkowcach
19 Udostępnień

Gra wymierzona w szkodliwe mity

Działania przeciwników szczepionek i potencjalnych niepożądanych odczynów poszczepiennych przyciągają od kilku lat coraz większą uwagę opinii publicznej. Co jakiś czas media donoszą o wybuchach ognisk dawno niewidzianych na naszych terenach chorób, które udało się wyeliminować głównie dzięki obligatoryjnym szczepieniom, a na które zapadać zaczynają ludzie unikający wcześniej prawnego i zdrowotnego obowiązku.

Działania antyszczepionkowców oraz propagowane przez nich metody zebrały już w Polsce swoje ofiary, czego najtragiczniejszym przykładem była śmierć kilkunastomiesięcznego dziecka po tzw. ospa party, czyli spotkaniu nieszczepionych jeszcze dzieci z chorymi rówieśnikami, aby po zarażeniu się chorobą zbudować mogły „naturalną odporność”.

Ze szkodliwymi społecznie mitami na temat szczepionek walczyć chcą twórcy gry Antyszczepionkowcy.biz, lekarka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu Aleksandra Stefaniak oraz jej mąż Kuba, programista i miłośnik gier planszowych. Kierując się słowami swojego patrona, chcą „zbudować pozytywne mity, a zatem atrakcyjne, wielkie i ważne opowieści oparte na prawdziwych danych”.

Planszówka o antyszczepionkowcach podejmie temat teorii spiskowych narastających wokół szczepionek, a także biznesu kręcącego się wokół „medycyny alternatywnej”. Gra powstała we współpracy z lekarzami i naukowcami rozprawia się z najpopularniejszymi wymysłami, na których zarabiają hochsztaplerzy. W czasie rozgrywki trwającej od 15 do 45 minut maksymalnie czwórka graczy walczyć będzie o tytuł Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej, starając się znaleźć wyważenie między własną chciwością a ryzykiem związanym z propagowaniem śmiertelnych chorób.

Planszówka o antyszczepionkowcach zbierze ponad sto tysięcy?

W celu zebrania pieniędzy na wydanie pełnej wersji gry, 15 marca w crowdfundingowym serwisie PolakPotrafi.pl twórcy rozpoczęli kampanię mającą pomóc w dostarczeniu pudełkowej wersji wszystkim zainteresowanym. Potrzebna kwota zebrana została w niecałe 15 minut! Nieco ponad tydzień wystarczył fanom planszówki o antyszczepionkowcach na przekroczenie progu finansowego ustalonego na osiemdziesiąt tysięcy złotych.

Zważywszy na fakt, że zbiórka potrwa do końca kwietnia, spodziewać możemy się niewyobrażalnych wyników. Bariera stu tysięcy powinna pęknąć na spokojnie!

gra o antyszczepionkowcach

Jak na razie projekt wsparty został przez ponad 1000 osób, a największą popularnością cieszy się zestaw za 59 zł.  Nabyło go ponad 300 ludzi, którzy zaraz po premierze otrzymają pudełko z grą. Za każdy sprzedany przez twórców egzemplarz, do potrzebujących trafią ponadto dwie charytatywne szczepionki.

Mimo iż cała gra o antyszczepionkowcach dostępna jest za darmo do samodzielnego wydruku, wsparcie kampanii z PolakPotrafi.pl może być jedyną okazją do nabycia jej w oficjalnie wydanej w wersji fizycznej. Twórcy nie zajmują się na co dzień produkcją gier i sugerują, że ze względu na obowiązki zawodowe mogą nie znaleźć czasu na dalsze poświęcanie się tak pracochłonnemu projektowi.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments