Platformówka Concrete Genie w służbie dobra

zagrano Gry Publikacja: 17.08.2018, 12:04 Aktualizacja: 8.02.2020, 12:50
O Concrete Genie, grze tworzonej wyłącznie na PlayStation 4 wiemy dotychczas niewiele. Najnowszy materiał opublikowany przez Sony sugeruje, że jednym z celów gry ma być... walka z przemocą!
platformówka Concrete Genie PS4
0 Udostępnień

Platformówka Concrete Genie – premiera

Premiera Concrete Genie na konsoli PS4 zapowiedziana jest na ostatni kwartał 2018 roku, jednak na dzień dzisiejszy dostępne informacje o grze uznać możemy za szczątkowe. Teraz dowiedzieliśmy się, że oprócz warstwy estetycznej gra malutkiego studia PixelOpus ma się skupiać na niezwykle istotnej idei.

Platformówka Concrete Genie to gra opowiadająca historię młodziutkiego Asha, który przemierza ulice podupadłego portowego miasteczka i stara się ożywić je za pomocą street artu. Główną wartością dodaną gry i jej wyróżnikiem na tle konkurencji będzie właśnie aspekt artystyczny.

Standardowe dla gatunku przemierzanie kolejnych lokacji oraz radzenie sobie z przeszkodami umieszczonymi na drodze głównego bohatera przez twórców zostanie urozmaicone wykonywaniem prześlicznych rysunków.

Platformówka z aspektem edukacyjnym

Co najważniejsze, wykonywanie za pomocą pada malutkich dzieł sztuki nie będzie wyłącznie przyjemnym dodatkiem, ale również istotną częścią mechaniki rozgrywki. Ash posiada bowiem niesamowitą moc ożywiania swoich malowideł, pomagających mu potem w stawianiu czoła kolejnym wyzwaniom.

Na filmikach prezentowanych przez twórców widzimy stwory wytwarzające energię elektryczną oraz spopielające przeszkody płomiennym oddechem!

Z najnowszego materiału opublikowanego w serwisie YouTube przez Sony dowiadujemy się, że platformówka deweloperów znanych z eksperymentalnego Entwined prócz walorów artystycznych oraz rozrywkowych stawiać ma także na aspekt… edukacyjny.

– Pomyśleliśmy, że poprzez rozgrywkę i fabułę Concrete Genie możemy spróbować nauczyć ludzi czegoś o temacie przemocy, do którego odnieść może się każdy człowiek – zadeklarował Brent Gocke ze studia PixelOpus.

Concrete Genie – jak wyjdzie?

Jak dokładniej będzie to wyglądało w przypadku gry? – Wokół głównego bohatera, Asha, kręcą się dzieciaki z ulicy i przeszkadzają mu w tworzeniu własnego street artu. Maluje on stworzenia, w realiach gry nazywane Genie, mające reprezentować przyjaciół, których Ash chciałby mieć. Ash tworzy je i oswaja, a one pomagają mu podczas rozgrywki. To nie tylko kwestia mechaniki, ale również emocjonalnej więzi, która wytwarza się w trakcie gry – zapowiedział menedżer projektu.

Wygląda to całkiem ciekawie i pozwala mieć nadzieję, że dydaktyczne zapędy twórców nie uczynią elementów edukacyjnych sztucznymi i moralizatorskimi na siłę. Jak platformówka Concrete Genie prezentowała będzie się w praktyce? Przekonamy się jeszcze w tym roku!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments