Spore zmiany od Sony. Nowy system trofeów w PlayStation 4

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.10.2020, 12:27 Aktualizacja: 8.10.2021, 12:27
Nadejście PlayStation 5 motywuje Sony do szeregu działań - nie tylko tych związanych z konsolą nowej generacji. Japoński producent postanowił dokonać wielu ważnych zmian w obrębie systemu trofeów na PlayStation 4. Modyfikacji uległ przede wszystkim sposób naliczania punktów za zdobyte puchary, ale to nie jedyna zmiana, której mogą się spodziewać użytkownicy.
0 Udostępnień

System trofeów już po aktualizacji

O tym, że Sony planuje wprowadzić zmiany w systemie trofeów funkcjonującym na konsolach PlayStation (pierwotnie wprowadzonym w erze PlayStation 3), dowiedzieliśmy się w trakcie bieżącego tygodnia. Wszystkie konkretne informacje i szczegóły są już nam znane za sprawą opublikowanego na oficjalnym blogu artykułu, od 8 października natomiast gracze mogą bezpośrednio zapoznać się z nowościami, które wdrążył japoński producent.

Najważniejsza zmiana dotyczy metod naliczania punktów za inkasowane trofea. Za zdobycie platyny zostanie ich przypisanych znacznie więcej, a różnice pomiędzy pozostałymi (brązowymi, srebrnymi oraz złotymi) pucharami także będą większe. Jak wiadomo,  punkty są przeliczane na doświadczenie, umożliwiające użytkownikom zdobywanie kolejnych poziomów na koncie PlayStation Network. Na tym polu również nie obyło się bez modyfikacji i Sony wprowadziło nową skalę poziomów, która zakończy się teraz na poziomie 999. Pierwsze poziomy będą pokonywane przez gracza dużo szybciej i dopiero wraz z każdym kolejnym, wyższym progres osiągany będzie już w znacznie wolniejszym tempie. Ponadto co sto poziomów zmieniać się będzie ikona przy profilu gracza.

Zaktualizowany system jest już obecny, aczkolwiek istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy go dostrzegą lub pojawią się małe błędy, zatem dla pewności można odczekać kilka dni i wtedy na spokojnie zaznajomić się ze wszystkimi nowościami, które wprowadziło Sony. Na ten moment zmiany dotyczą PlayStation 4, ale w listopadzie, wraz z premierą PlayStation 5, będą one wprowadzone również w obrębie systemu trofeów na konsoli nowej generacji.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments