PlayStation 5 pod koniec 2019 roku?

Michał Krawiel Aktualności o grach Publikacja: 21.08.2018, 11:40 Aktualizacja: 25.10.2019, 19:10
Kolejny przełom technologiczny w branży gier wideo zbliża się nieubłaganie – następca konsoli PlayStation 4 może trafić do sprzedaży nawet pod koniec przyszłego roku
PS4 PRO
0 Udostępnień

PlayStation 5 – przecieki

Na temat premiery najnowszej konsoli Sony od dawna krążyły po branży najróżniejsze plotki, odsuwające w czasie pojawienie się PlayStatio 5 nawet o kilka lat. Ekonomiści wierzą jednak, że nastąpi to znacznie wcześniej. Według Hideki Yasudy z Ace Economic Research Institute – już w 2019 roku. Taką prognozę, wraz z kilkoma innymi ciekawymi informacjami, zamieścił on w corocznym raporcie na temat finansowej sytuacji koncernu Sony. Czego dowiadujemy się ze sprawozdania stworzonego na potrzeby prestiżowego instytutu z siedzibą w Osace?

Finansowa kondycja Sony

Mimo istnienia tysięcy czynników wpływających na ocenę firm i spółek giełdowych, inwestorzy z całego świata skierowują najczęściej wzrok na jeden konkretny parametr – dochody danego podmiotu. Te zaś mogą być w przypadku Sony imponujące. Oddział koncernu identyfikujący się jako Sony’s Game & Network Services ma przynieść według prognozy ACRI 250 miliardów jenów czystego zysku (po obecnym kursie – 8,5 miliarda złotych)!

Hideki Yasuda twierdzi, że za świetne wyniki japońskiego giganta odpowiadają nie tylko kolejne sukcesy odnoszone przez flagowe gry z segmentu AAA (pierwszy z brzegu God of War), lecz również sukcesy mniej spodziewane. Najlepszym przykładem takiego triumfu są kolejne rekordy bite przez darmową sieciówkę Fortnite: Battle Royale, której przychody z mikrotransakcji są na tyle duże, aby w znaczący sposób dokładać się także do przychodów generowanych przez producentów konsol.

Co z tym PlayStation 5?

Analityk ACRI przewiduje, że z ekonomicznego punktu widzenia bardzo prawdopodobna jest premiera przyszłoroczna – z raportu wynika, że najpewniejszym kandydatem jest końcówka 2019 roku. Opóźnić może ją jednak postęp technologiczny dwóch branż: samochodowej oraz smartfonowej. Wszytko za sprawą… wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych (MLCC).

Są one niezbędne do produkcji konsol, jednak firmy eletroniczne TDK Corporation i Murata Manufacturing wyraziły swoje zaniepokojenie co do gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na nie. Zbliżające się wielkimi krokami nadejście sieci 5G oraz wypuszczanie coraz to bardziej naszpikowanych elektroniką samochodów sprawia, że rynek może nie udźwignąć tak wielkiego zapotrzebowania na MLCC. Dlatego też premiera PlayStation 5 może opóźnić się w stosunku do prognoz wynikających z praw ekonomii.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments