PlayStation Productions. Sony podzieliło się swoimi pierwszymi planami

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 28.12.2020, 14:11 Aktualizacja: 28.12.2021, 14:13
Przeniesienie swoich marek na inne media to łatwy sposób na zainteresowanie daną serią kolejnych odbiorców. Wiedzą o tym producenci gier, którzy od lat próbują przygotowywać adaptacje tytułów, z mniejszym lub większym powodzeniem. Growy oddział Sony powołał nawet w tym celu specjalną strukturę, mającą odpowiadać za adaptacje marek japońskiego giganta. PlayStation Productions powstało w zeszłym roku. Znamy jego pierwsze plany.
0 Udostępnień

Czego możemy oczekiwać od PlayStation Productions?

O przeniesieniu growych marek Sony na duże i małe ekrany mówi się już od dawna – zdjęcia do filmowego Uncharted zostały oficjalnie zakończone (niestety, nie dostaliśmy zwiastuna na The Game Awards 2020), a pod koniec października dowiedzieliśmy się, że HBO oficjalnie zamówiło serial na podstawie The Last of Us.

W tym wszystkim zdaje się, że wielu osobom umknęła informacja z zeszłego roku o utworzeniu PlayStation Productions, drugą po Sony Pictures wytwórnię filmową japońskiego giganta, której głównym zadaniem ma być tworzenie adaptacji gier wideo należących do Sony. Dotychczas nie zostały ujawnione jednak żadne szczegóły na ten temat, co zmieniło się tuż przed Świętami. Tony Vinciquerra, szef PlayStation Production, ujawnił w programie CNBC (dzięki, Media Post), że powstaje aktualnie 10 adaptacji gier Sony.

Mają to być konkretnie 3 filmy i 7 seriali, ale nie sprecyzowano, o które dokładnie marki chodzi i czy wliczają się w to wspomniane na początku Uncharted i The Last of Us. Oczywiście fani bardzo szybko zaczęli spekulować na temat filmu/serialu na podstawie Bloodborne czy God of Wara, ale do żadnych z tych teorii nie odniosło się Sony. Sama informacja o zamiarach przedsiębiorstwa pojawiła się w kontekście zapowiadanej integracji pomiędzy różnymi częściami japońskiej korporacji odpowiadające za rozrywkę. Nie wiadomo na razie, co to dokładnie oznacza, więc pozostaje nam czekać na dalsze zapowiedzi.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments