HBO oficjalnie zamówiło serial The Last of Us

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 23.11.2020, 10:28 Aktualizacja: 23.11.2021, 11:15
Gdy w marcu tego roku świat obiegła informacja o planowanym serialu na podstawie The Last of Us, jeszcze bardziej zwiększyło to oczekiwania względem nadchodzącej drugiej części gry. Teraz, gdy kurz premiery Part II opadł, HBO potwierdziło, że telewizyjna adaptacja została już zlecona. Choć projekt jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji, to stacja już teraz potwierdziła, że zamówiła od razu cały pierwszy sezon, a nie odcinek pilotażowy, tak jak to bywa zazwyczaj.
0 Udostępnień

Dalej brak konkretów, ale wiadomo przynajmniej, że projekt nie zostanie porzucony

Niespodziewana kooperacja Naughty Dog i HBO, o której dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, w końcu zaczyna przynosić pierwsze efekty – stacja potwierdziła, że zleciła już przygotowanie serialu na podstawie The Last of Us. Projekt znajduje się oczywiście na jeszcze bardzo wczesnym etapie produkcji i nim obejrzymy pierwszy zwiastun czy w ogóle zasiądziemy przed ekranami, upłynie jeszcze sporo.

Niemniej dobrą informacją jest z pewnością to, że HBO zamówiło od razu pierwszy sezon, a nie, tak jak to bywa zazwyczaj, tylko odcinek pilotażowy, na podstawie którego ocenia się potencjał całego przedsięwzięcia. Oznacza to, że stacja musi bardzo mocno wierzyć w adaptację gry wideo od Naughty Dog lub przynajmniej ufać osobom zaangażowanym w przygotowanie serialu.

Przypomnijmy, że oprócz Neila Druckmanna (dyrektora kreatywnego serii) rolę producentów wykonawczych pełnić będą również Craig Mazin (twórca zeszłorocznego hitu HBO, Czarnobyl) i Carolyn Strauss, która brała czynny udział w przygotowaniu Gro o Tron i Czarnobyla. W produkcję zaangażowani będą również szef Naughty Dog, Evan Wells, a także dwaj pracownicy PlayStation Productions, Asad Qizilbash i Carter Swan. Za scenariusz również odpowiadać ma Mazin, natomiast w czerwcu dowiedzieliśmy się, że pierwszy odcinek wyreżyseruje, Johan Renck, czyli kolejna osoba, która pracowała nad Czarnobylem (reżyser)  

Na razie nie znamy daty wydania, ale potwierdzono, że serial ma skupiać się wokół wydarzeń znanych z pierwszej części gry.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments