Pokemon GO: Community Day lipiec 2020 już w ten weekend!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 3.07.2020, 13:50 Aktualizacja: 3.07.2020, 13:50
Community Day to niezwykle ważne oraz cieszące się ogromną popularnością wydarzenie – przede wszystkim dla fanów sympatycznych Pokemonów, których fenomen obejmuje anime, mangę oraz gry wideo. Ogólnoświatowa walka z pandemią nie stanie na przeszkodzie i na lipiec 2020 gracze Pokemon GO również szykują się na kolejną edycję popularnego eventu. Co warto wiedzieć o Gastly Community Day?
Gastly Community Day lipiec 2020
0 Udostępnień

Artykuł o zaplanowanym na lipiec 2020 Community Day w Pokemon GO porusza następujące tematy:

Na kiedy zaplanowano Community Day w lipcu?

Community Day czy też, zamiennie określając, Dzień Społeczności to zainaugurowane w styczniu 2018 roku wydarzenie dedykowane wszystkim fanom Pokemon oraz użytkownikom Pokemon GO. Odbywa się raz w miesiącu i trwa przez kilka godzin w obrębie jednego dnia.

Kiedy i o której godzinie startuje w Pokemon GO Community Day na lipiec 2020? Odbędzie się on 19 lipca 2020 roku. Wydarzenie potrwa od 11:00 do 17:00 czasu polskiego. W jego ramach złapiemy wybranego Pokemona, a także będziemy mogli kupić dedykowany Special Research – co warto zaznaczyć, druga z atrakcji nie była dostępna w czerwcu.

Tym razem złapiemy Gastly’ego

O tym, że Gastly będzie twarzą Community Day lipiec 2020 wiedzieliśmy już w maju – po ogłoszeniu wyników przeprowadzonych przez twórców Pokemon GO na pokemony, które będziemy łapać w czerwcu i lipcu w trakcie Dnia Społeczności. Triumfatorem na czerwiec okazał się Weedle, na lipiec natomiast Gastly.

Kolejnymi etapami ewolucji tego bohatera są Hunter oraz Gengar. Gastly będzie częściej pojawiał się na dziko, a przy odrobinie szczęścia uda się go oraz pozostałych członków rodziny ewolucyjnych spotkać w wariancie shiny. Specjalnym atakiem dla Gengara będzie Shadow Punch – przydatny wyłącznie w PvP. Ponadto Gastly/Haunter to typ pokemonów, który po wymianie wymaga 0 candy do finalnej ewolucji w Gengara. Dlatego pożytecznym posunięciem jest wymiana Gastly/Haunterami w trakcie Dnia Społeczności, bo można dzięki temu zaoszczędzić wiele cukierków.

Kup The Great Gastly Special Research

Podczas trwania Community Day w sklepie mikrotransakcyjnym można uzyskać za 1$ (lub ekwiwalent w lokalnej walucie) dostęp do ekskluzywnego Special Researchu. The Great Gastly stanowi więcej niż szansę na zdobycie kolejnych nagród. To również kolejny dodatek fabularny do Pokemon GO. W jego trakcie śledzić będziemy profesora Willowa, badającego wiele strasznych zdarzeń w mobilnym laboratorium.

Przypomnijmy, że w czerwcu Special Research nie był obecny i powraca po miesięcznej przerwie. W maju mogliśmy zaopatrzyć się w Seeing Double Special Research i również towarzyszyć Profesorowi Willowi podczas jego wędrówek.

Na jakie bonusy mogą liczyć gracze Pokemon GO?

Podobnie jak w przypadku wszystkich tego typu wydarzeń, także w trakcie lipcowego Community Day gracze Pokemon GO liczyć mogą na dodatkowe bonusy. Co dokładnie?

  • 1/4 dystansu dla jajek (tylko jajka włożone do inkubatora po starcie wydarzenia),
  • aktywowane w trakcie wydarzenia Incense będą trwały trzy godziny.

Ponadto w eventowej paczce znajdzie się Elite Fast TM – specjalny rodzaj TM, który umożliwia wybranie dowolnego szybkiego ataku dla Pokemona, nawet z puli ruchów eventowych i już niedostępnych w standardowy sposób.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nei
nei
10 miesięcy temu

jestes pewny ze to 19 lipca?

Michał Małysa
Admin
10 miesięcy temu
Reply to  nei

Taką informację podaje Niantic.