Pokemon GO: Throwback Challenge Champion 2020. Czas na finał!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.06.2020, 10:25 Aktualizacja: 3.06.2021, 10:26
Powoli dobiega końca majowy event Throwback Challenger 2020! Champion Special Research, który rozpoczniemy w środę 3 czerwca, stanowił będzie jego ukoronowanie. Dostęp do niego zapewni wykonanie wszystkich majowych zadań lub nabycie biletu kosztującego 8 dolarów. To pierwsza okazja, aby w Pokemon GO zdobyć Galarian Meowth oraz Galarian Stunfisk!
throwback challenge 2020 w pokemon go już 1 maja!
0 Udostępnień

W artykule na temat Throwback Challenge 2020 w Pokemon GO poruszamy następujące tematy:

Kiedy startuje Throwback Challenge 2020 w Pokemon GO?

Throwback Challenge 2020 w Pokemon GO trwał będzie od piątku 1 maja do piątku 29 maja. W jego trakcie odblokowywali będziemy Timed Researche złożone z ośmiu zestawów po trzy zadania, które będziemy musieli wykonać w określonym czasie. Po wykonaniu czterech zestawów z regionów Kanto, Johto, Hoenn oraz Sinoh staniemy przed Throwback Challenge Champion 2020 Special Research, w ramach którego zdobędziemy Rare Candies, okulary Professora Willowa czy unikatowe awatary, a także napotkamy takie pokemony jak Genesect, Galarian Meowth czy Galarian Stunfisk.

Kiedy ruszają poszczególne Researche?

 • Kanto Timed Research: od piątku 1 maja o 13:00 do piątku 8 maja o 13:00.
 • Johto Timed Research: od piątku 8 maja o 13:00 do piątku 15 maja o 13:00.
 • Hoenn Timed Research: od piątku 15 maja o 13:00 do piątku 22 maja o 13:00.
 • Sinnoh Timed Research: od piątku 22 maja o 13:00 do piątku 29 maja o 13:00.
 • Throwback Challenge Champion 2020 Special Research – od środy 3 czerwca o godz. 13:00 do poniedziałku 8 czerwca o godz. 13:00.

A na czym będą polegały?

Throwback Challenge Champion 2020 Special Research

Na sam koniec fantastycznego majowego eventu Throwback Challenge twórcy Pokemon GO proponują mistrzowski Special Research, do którego dostęp gwarantuje wykonanie wszystkich Timed Researchów. Jeżeli gracz pominął choćby jeden z nich, nabyć musi w sklepie mikrotransakcyjnym bilet na Throwback Challenge Champion 2020 Special Research. Kosztuje on 8 dolarów i nie może być nabyty za pomocą PokeCoins. Ma też nieco inne nagrody niż wersja bazowa, więc warto rozważyć jego zakup nawet wtedy, gdy mamy już dostęp do eventu.

Możliwość kupna Throwback Challenge Celebration 2020 Special Research pojawi się wraz z eventem w środę 3 czerwca 2020 roku o godz. 13.00 i potrwa do poniedziałku 8 czerwca 2020 roku do godz. 13.00.

Na czym polega Throwback Challenge Champion 2020 Special Research? Musimy pomóc Professorowi Willowowi poprzez odkrywanie pokemonów pochodzących z regionu Unova oraz spotkać się z debiutującymi w grze stworkami z regionu Galar. W przeciwieństwie do wcześniejszych zadań z Throwback Challenge, możemy go ukończyć kiedy tylko chcemy.

Co będziemy robić podczas Throwback Challenge Champion 2020 Special Research?

 • Po raz pierwszy w Pokemon GO napotkamy Galarian Meowth oraz Galarian Stunfisk!
 • Wykonywać zadania, które doprowadzą do spotkań z pokemonami pochodzącymi z regionu Unova, takimi jak Snivy, Tepig, Oshawott, Blitzle, Audino, Darumaka, Gothita czy Genesect.
 • Zdobywać ekscytujące nagrody, w tym okulary Professora Willowa jako ekskluzywny awatar.
 • W przypadku, jeśli nabyliśmy bilet w sklepie, zamiast spotkań z pokemonami będziemy nagradzani 10 Candies przeznaczonych dla tego konkretnego pokemona, a zamiast okularów Professora Willowa otrzymamy Stardust.

Niantic przygotowało odpowiednie aktywności także dla graczy, którzy ani nie zdobyli, ani nie nabyli uprawnień do rozegrania Throwback Challenge Champion 2020 Special Research. Od środy 3 czerwca 2020 roku o godz. 13.00 do poniedziałku 8 czerwca 2020 roku do godz. 13.00 znajdą Galarian Stunfiska w dziczy czy w rajdach. Oprócz Stunfiska z 7-kilometrowych jajek wykluwać będą się: Galarian Meowth, Galarian Zigzagoon oraz Galarian Darumaka. Wszystkie trzy pokemony będzie można ewoluować.

Kanto Timed Research

Kanto Timed Research, którego czas trwania przewidziany jest od piątku 1 maja o 13:00 do piątku 8 maja o 13:00, związany jest z kultowymi grami Pokemon Red i Pokemon Blue. Przeprowadzi nas przez wspomnienia związane z wyborem jednego spośród trzech kultowych pokemonów (Bulbasaur, Charmander lub Squirtle) zakończy się spotkaniem z Mewtwo używającym Psystrike.

pierwszy wystartuje Kanto Research

Na co dokładnie możemy liczyć podczas tego researchu?

 • Pokemony odkrywane pierwotnie w regionie Kanto, takie jak Venonat (także w wersji Shiny!) i Chansey, będą częściej pojawiały się w dziczy.
 • Będą one również dostępne do bitw w rajdach.
 • Z 7-kilometrowych jajek wykluowały będą się: Venonat, Machop, Onix, Lickitung, Tangela, Scyther, Pinsir, Lapras oraz Eevee.
 • W dziczy złapiemy także Pikachu w czapeczce Charizarda!
 • Aktywne będą następujące bonusy: 2× Catch XP, 2× Raid XP oraz 2× Hatch XP.

Johto Timed Research

Johto Timed Research, którego czas trwania przewidziany jest od piątku 8 maja o 13:00 do piątku 15 maja o 13:00, związany będzie z grami Pokemon Gold i Pokemon Silver. Po złapaniu Mewto w poprzednim tygodniu będziemy mieli okazję złapać Ho-Oh ze specjalnym atakiem przyznawanym tylko w trakcie Throwback Challenge 2020.

Na co możemy liczyć w trakcie Johto Timed Research?

 • W dziczy pojawiały będą się częściej takie pokemony jak Dunsparce (także w wersji Shiny) czy Skarmory, związane z regionem Johto.
 • Będą one również dostępne do walki w rajdach.
 • Z 7-kilometrowych jajek wykluwały będą się: Chinchou, Yanma, Girafarig, Pineco, Dunsparce, Gligar, Shuckle, Skarmory oraz Phanpy.
 • W dziczy pojawiał będzie się Pikachu w czapeczce Umbreona, który został wybrany pokemonem roku pojawiającym się w regionie Johto.
 • Aktywne będą następujące bonusy: 2x Catch Stardust oraz 2x Raid Stardust.

Niestety, w wyniku błędu za wykonanie Johto Throwback Timed Research otrzymamy 5 Rare Candies zamiast planowanych 10. Brakujące będziemy mogli odebrać na pierwszej stronie Hoenn Throwback Timed Research. Rusza on 15 maja!

Hoenn Timed Research

Czas trwania Hoenn Timed Research przewidziany jest od piątku 15 maja o 13:00 do piątku 22 maja o 13:00. Ten Special Research związany jest z Pokemon Ruby oraz Pokemon Sapphire. Wspomnienie wizyty w Lavaridge Town skończy się w tym przypadku całkiem niezłą nagrodą – spotkaniem z Groudonem, który zna ekskluzywny dla tego eventu atak Fire Punch.

Na co możemy liczyć w trakcie Hoenn Timed Research?

 • W dziczy pojawiały będą się częściej takie pokemony jak Skitty (także w wersji świecącej), Zangoose czy Seviper, związane z regionem Hoenn.
 • Będą one również dostępne do walki w rajdach.
 • Z 7-kilometrowych jajek wykluwały będą się: Lotad, Slakoth, Nincada, Skitty, Sableye, Mawile, Trapinch, Feebas oraz Clamperl.
 • W dziczy pojawiał będzie się Pikachu w czapeczce Rayquaza, który został wybrany pokemonem roku pojawiającym się w regionie Hoenn.
 • O połowę zmniejszony zostanie dystans potrzebny do wyklucia jajka umieszczonego w inkubatorze oraz zdobycia Buddy Candy.

Sinnoh Timed Research

Sinnoh Timed Research, którego czas trwania przewidziany jest od piątku 22 maja o 13:00 do piątku 29 maja o 13:00, związany jest z Pokemon Diamond i Pokemon Pearl. Dzięki niemu przypomnimy sobie o tak kultowych miejscach jak Jubilife City czy kopalnie na Iron Island. Główną nagrodą za wykonanie wszystkich ośmiu zestawów zadań jest spotkanie z Cresselią, która zna wyłączny dla eventu atak Grass Knot.

Na co możemy liczyć w trakcie Sinnoh Timed Research?

 • W dziczy pojawiały będą się częściej takie pokemony jak Cherubi czy Glameow (także w wersji Shiny!), związane z regionem Sinnoh.
 • Będą one również dostępne do walki w rajdach.
 • Z 7-kilometrowych jajek wykluwały będą się: Cranidos, Shieldon, Glameow, Chingling, Bonsly, Happiny, Gible, Munchlax, Riolu oraz Mantyke.
 • W dziczy pojawiał będzie się Pikachu w czapeczce Lucario, który został wybrany pokemonem roku pojawiającym się w regionie Sinnoh.
 • Aktywne będą bonusy, które pozwalają na godzinne trwanie Star Piece, Incense oraz Lucky Egg.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
3 lat temu

Jeden z moich ulubionych regionów! Bardzo nostalgicznie podchodzę do Pokemonów z trzeciej generacji – Pokemon Shappire była pierwszą częścią, w którą zagrałem.

Bartek
Bartek
3 lat temu

Czy shiny galariańskie poki też są do wyklucia

Kacper
Kacper
3 lat temu
Reply to  Bartek

Oczywiście że tak

Noobpoob
Noobpoob
3 lat temu

Chyba ich postało… 15 raidów i 15 jajek w parę dni!? Oj nie ma tak kurła

Narvany
Narvany
3 lat temu

Ostrzegam przed kupnem tego biletu! Drugie zadanie polega na wykonaniu 15 raidów, wykluciu 15 jaj i evolucji 5 pokemonów. Zdecydowanie skok na kasę, bo aby ukończyć to zadanie i tak trzeba będzie kupić dodatkowe pokecoinsy…

dario
dario
3 lat temu

Wydaje mi się ze zakup biletu jest ograniczony, natomiast na wykonanie zadania nie ma limitu. „W przeciwieństwie do wcześniejszych zadań z Throwback Challenge, możemy go ukończyć kiedy tylko chcemy”

Kinio
Kinio
3 lat temu

Dlaczego nie mam zadania, skoro ukończyłem wszystkie cztery throwback. Challange?

Marek
Marek
3 lat temu
Reply to  Kinio

Mam tak samo

Kazia
Kazia
3 lat temu

Ukończyłam wszystkie zadania. Odebrałam nagrodę okulary profesora, tylko że ich nie dostałam. Gdzie ich szukać?