Jak działa Netflix? Poradnik dla osób, które chcą mieć konto na Netflixie

Michał Małysa Seriale Publikacja: 28.07.2019, 10:19 Aktualizacja: 28.07.2020, 10:20
Netflix to jedna z najbardziej popularnych platform do oglądania filmów i seriali. Wiele osób przed założeniem konta zastanawia się, jak to zrobić oraz jak zapłacić za subskrypcję. Zapraszamy do krótkiego poradnika tajników działania Netflixa.
3 Udostępnień

Ile kosztuje Netflix? Pakiety i zakres

Istnieją trzy warianty pakietów Netflix:

  1. podstawowy – 34 zł,
  2. standard – 43 zł,
  3. premium – 52 zł.

Pakiet podstawowy pozwala na oglądanie Netflixa na laptopie, telewizorze, telefonie, jak i tablecie. Daje także nieograniczoną ofertę filmów, seriali oraz programów. Pakiet standardowy daje dodatkowo jakość HD. Zwiększa liczbę ekranów do jednoczesnego oglądania o dwa. Netflix premium daje możliwość jednoczesnego oglądania aż na czterech ekranach i dostęp do jakości Ultra HD.

Netflix. Jak założyć konto?

Należy wejść na stronę www.netflix.com i kliknąć przycisk “zacznij teraz”. System przeprowadzi nas przez kolejne kroki. Trzeba będzie utworzyć konto, podając swój adres e-mail i hasło do serwisu.

W kolejnej zakładce musimy zdecydować o rodzaju płatności. Obecnie do wyboru jest kilka opcji:

  • płatność kartą kredytową lub debetową (po wybraniu tej opcji trzeba podać imię i nazwisko posiadacza karty, a także numer i datę jej wygaśnięcia oraz kod CVV),
  • płatność przez PayPal,
  • płatność kodem podarunkowym.

Po wybraniu rodzaju płatności będą pojawiać się kolejne ekrany, w których podejmiemy decyzje związane z urządzeniami, na jakich chcemy oglądać Netfliksa (co akurat jest mało istotne, bo i tak możemy go oglądać wszędzie), a następnie z tworzeniem profilu.

Jak zapłacić za Netflix?

Jeśli zdecydujemy się na płatność kartą, to opłata będzie pobierana z niej automatycznie z góry – zawsze na początku okresu rozliczeniowego. Dla każdej osoby będzie to inny dzień – ten dzień, w którym założyliśmy nasze konto Netflix.

Pierwszy miesiąc usługi jest darmowy, ale po 30 dniach z karty zostanie pobrana opłata równa wysokości wybranego pakietu. Korzystając z okresu próbnego i tak musisz podać dane dotyczące płatności – po to, aby wyeliminować oszustwa.

Płatność PayPal za Netflix przebiega następująco: po wybraniu tej opcji płatności serwis przeniesie nas na nasze konto PayPal (na stronę logowania). Po zalogowaniu się wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.

Poza tym w wielu miejscach można teraz kupić karty podarunkowe do Netflixa. Wtedy przy wyborze metody płatności wybieramy “kod” i spisujemy ciąg cyfr, które znajdują się na kupionej przez nas karcie. Jeśli nie zasilimy konta kolejnym kodem, to usługa po prostu zostanie zablokowana do momentu wpisania kolejnego kodu.

Jak współdzielić konto na Netflix?

Aby wykorzystać pakiety Netflixa: standard i premium, czyli współdzielić konto z innymi osobami należy dodatkowy profil na naszym koncie, a potem dać wybranej osobie dostęp do niego. Za cały pakiet płaci jedna osoba. Jeśli dzielicie się kosztami, to osoby współdzielące konto muszą oddać jego właścicielowi pieniądze we własnym zakresie. Nie mogą zapłacić tylko swojej części za użytkowanie konta na Netflixie.

Jak zarządzać profilami na Netflixie?

Po zalogowaniu się na konto najpierw widzimy stronę z profilami użytkowników. Wystarczy kliknąć na profil, z którego aktualnie chcemy korzystać. Można je tam także edytować, , klikając opcję “zarządzaj profilami”.

Zarządzając profilem na Netflixie możemy ustawić domyślny język, kolor i wygląd ikonki, nazwę oraz materiały dla jakich grup wiekowych będą dostępne w ramach tego profilu. Możemy też od razu usunąć profil, którego już nie chcemy mieć.

Jak dopasować napisy na Netflixie do swojego gustu?

W serwisie Netflix można dopasować wygląd napisów tak, jak nam się podoba. Wystarczy najpierw zalogować się na swoje konto, a potem kliknąć w ten link https://www.netflix.com/SubtitlePreferences. Po wybraniu najlepszych dla nas ustawień wystarczy kliknąć “zapisz”.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
roler
roler
3 lat temu
Ocena :
     

Ja nie mam karty ale widziałem że w me mają jakieś kody z przypisanymi kwotami do doładowania na platformę. może taka opcja da radę bo chciałem spróbować tego netflixa

hubert
hubert
3 lat temu
Reply to  roler

Ja nawet zdążyłem taki zakupić

amandi
amandi
3 lat temu
Reply to  roler

najłatwiej chyba tak sprawdzisz bo weźmiesz sobie tą z najmniejszą kwotą i pooglądasz przez miesiąc.

abuzcwa
abuzcwa
3 lat temu
Reply to  amandi

Te karty są spoko. Ja kupuje na cda premium bo sporo rzeczy dodają i to w porządnej jakości 🙂 kiedyś na próbę kupiłem i już zostałem

atebe
atebe
3 lat temu
Reply to  abuzcwa

Ja pokazałem tą opcje rodzicom. Oni są już starsi i nie muszą bawić się w płatności on line