Powstaje prequel Gry o Tron. Kiedy premiera?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 10.07.2019, 18:00 Aktualizacja: 10.07.2020, 13:18
HBO tworzy prequel Gry o Tron. Z platformą współpracuje oczywiście George RR Martin, który zdradził kilka szczegółów na temat nowej produkcji. Sensowne ciągnięcie tematu czy zwykły skok na kasę?
gra o tron i budweiser
0 Udostępnień

Gra o Tron – prequel. Data premiery i potwierdzeni aktorzy

George RR Martin jako twórca uniwersum jest jednym z doradców, który pomaga scenarzystom w przygotowaniu prequela Gry o Tron. Martin podczas wywiadu dla Entertainment Weekly wypowiedział się na temat nowej produkcji w świecie Pieśni Lodu i Ognia. Już wiemy, kogo na pewno zobaczymy w prequelu.

„Starkowie na pewno tam będą. I choć seria będzie poprzedzać przybycie smoków do Westeros, nie oznacza to, że inne znane istoty nie będą się po niej poruszać. Biali Wędrowcy są tutaj – lub jak nazywam ich w moich książkach Inni – i to będzie ich dotyczyć. Są także istoty takie jak wilkołaki i mamuty.”

W nowej produkcji nie zobaczymy Lannisterów. Zobaczymy za to Casterly Rock, w którym jednak będzie rządził ród Casterly. HBO podobno ponownie stawia na pokazanie akcji oczami wielu bohaterów, a nie tylko z jednej strony. Nic dziwnego – to rozwiązanie już raz się sprawdziło.

W prequelu zobaczymy, jak gaśnie Era Herosów i rodzi się mrok. Twórcy zapowiadają, że sięgną po najgłębsze sekrety Westeros, a widzowie będą mieli okazję lepiej poznać Białych Wędrowców. Więcej dowiemy się też o rodzie Starków.

Według doniesień prequel Gry o Tron ma mieć premierę wiosną 2021 roku. W pierwszym prequelu Gry o tron na pewno zobaczymy: Alex Sharp, Denise Gough, Ivanno Jeremiah, Jamie Campbell Bower, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Naomi Watts, Sheila Atim i Toby’ego Regbo.

Jaki tytuł będzie mieć prequel Gry o tron?

Potencjalna nazwa, o której wspomina Martin, to Najdłuższa Noc. Ta informacja nie została jednak potwierdzona przez HBO, więc nie ma sensu przywiązywać się do nazwy The Long Night.

Wydarzenia prequelu Gry o Tron rozgrywają się na wiele lat przed akcją znaną nam już z serialu. Możemy się spodziewać prezentacji nowych królestw. W GoT poznaliśmy siedem królestw, ale wcześniej ziemie Westeros były bardziej podzielone. George RR Martin mówi aż o 100 rodach.

Źródło: https://www.gamesradar.com/game-of-thrones-prequel-george-rr-martin-starks-new-series

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments