Powstanie koreańska adaptacja netfliksowego Domu z papieru

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 1.12.2020, 11:19 Aktualizacja: 1.12.2021, 11:19
Hiszpański serial Dom z papieru to jedna z flagowych produkcji Netfliksa. Emitowany jest od 2017 roku. Twórcy pracują aktualnie nad ostatnim, piątym sezonem, a w międzyczasie włodarze platformy poinformowali, że w przygotowaniu znajduje się również koreańska adaptacja Domu z papieru. Reżyserem przedsięwzięcia ma być Kim Hong-sun, a scenariuszem zająć się Ryu Yong-jae, który przygotował dla Netfliksa Hologramową miłość.
0 Udostępnień

Pytanie tylko, jak wierna będzie to adaptacja

Czwarty sezon Domu z papieru pojawił się w kwietniu tego roku na Netfliksie, a według danych udostępnionych przez platformę śledzono go w aż 65 milionach domów na całym świecie. W przygotowaniu znajduje się aktualnie ostatni, piąty sezon, a dziś poinformowano, że prace trwają również na koreańską adaptacją tego hiszpańskiego serialu.

Nie znamy na razie planowanej daty premiery, ale wiadomo już, że całość ma się zamknąć w 12 odcinkach, choć jeśli platforma uzna, że seria odniosła sukces, to najprawdopodobniej doczekamy się dalszych przygód przygotowanych przez Koreańczyków. Właśnie, kto będzie odpowiadał za produkcję? Z informacji prasowej dowiedzieliśmy się, że reżyserem projektu zostanie Kim Hong-sun, który na swoim koncie ma telewizyjne seriale The Guest, Voice i Black. Scenarzystą zaś będzie Ryu Yong-jae, w którego portfolio, oprócz Hologramowej miłości przygotowanej dla Netfliksa, znajdziemy także Pamiętnik psychopaty.

Alex Pina, twórca i producent wykonawczy oryginału, komentuje:

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

Na ten moment pozostaje nam czekać na dalsze informacje związane z planowaną obsadą czy datą wydania, ale i tak warto mieć na uwadze ten projekt.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments