Powstanie serial USS Callister? Czeka nas spinoff Black Mirror w klimacie Star Treka

zagrano Seriale Publikacja: 21.06.2021, 15:25 Aktualizacja: 21.06.2022, 15:25
Bodaj najjaśniejszym punktem czwartego sezonu Black Mirror był odcinek pierwszy, zrealizowany w konwencji kultowego serialu Star Trek. Zakulisowe doniesienia mówią o realizacji całej odrębnej serii rozwijającej wątki z tego epizodu.
0 Udostępnień

Fot. Black Mirror – U.S.S. Callister | Official Trailer [HD] | Netflix.

USS Callister, pierwszy odcinek czwartego sezonu Black Mirror miał swoją premierę w grudniu 2017 roku. W odróżnieniu od innych epizodów serialu, ten miał stosunkowo lekki, komediowy ton i otwarcie nawiązywał do znanych produkcji telewizyjnych (poza Star Trekiem także do m.in. Strefy mroku). Zdaniem wielu widzów i recenzentów, był też najlepszym odcinkiem całego sezonu.

W obliczu trwającej już dwa lata ciszy wokół macierzystego cyklu, coraz częściej pojawiają się głosy, że twórcy Black Mirror rozszerzą historię o załodze statku USS Callister na odrębny serial. Spekulacje na ten temat odżyły właśnie za sprawą serwisu Giant Freakin Robot, który powołuje się na „sprawdzone i zaufane źródła”. Nic więcej jednak nie jest pewne, niemniej warto trzymać kciuki, by dystopijna wizja Black Mirror znalazła kontynuację w formie żartobliwej space opery.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments