Premiera Call of Cthulhu: Official Video Game już dziś!

Michał Małysa Gry Publikacja: 30.10.2018, 5:56 Aktualizacja: 30.10.2018, 5:56
Hitem tegorocznego Halloween zostać ma detektywistyczna przygodówka z elementami survival horroru i RPG. Premiera Call of Cthulhu: Official Video Game przeniesie nas do niepokojącego i odwodzącego od zmysłów uniwersum H.P. Lovecrafta już dziś. Czego możemy spodziewać się po tym tytule?
premiera call of cthulhu
0 Udostępnień

Idealne Halloween, czyli mrok, deszcz i zabójstwo w tle

Fabuła gry idealnie wpasowuje się w konwencję grozy i niepokoju. W dzień premiery Call of Cthulhu fani uniwersum wykreowanego przez H.P. Lovecrafta zostaną przeniesieni w miejsce, które wybitnie powinno przypaść im do gustu. Wyspa Darkwater jest miejscem wyjętym z mrocznej wyobraźni Samotnika z Providence – odcięta od świata, pełna mroku i deszczu, perfekcyjnie skrojona pod potrzeby mrocznych knowań.

premiera call of cthulhu

A że takie są w obrębie wyspy uskuteczniane, przyjdzie dowiedzieć się Edwardowi Pierce’owi, detektywowi z Bostonu. Prowadził będzie on śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa Sary Hawkins oraz jej rodziny, z którą uznana artystyka niedługo przed wydarzeniami z gry przeprowadziła się do Darkwater. W trakcie dochodzenia wyjdą na jaw liczne sekrety, niektóre z nich – wręcz niemożliwe do udźwignięcia. Efekty ich poznania ujrzeć mogliśmy choćby na przedpremierowym trailerze Call of Cthulhu.

Premiera Call of Cthulhu nałoży na nas ciężar niepojętej wiedzy

Nie banalne jump scare’y i nawet nie kombinacja niepokojącej muzyki z wciągającą fabułą – to właśnie problem z wytrzymaniem nawału mrocznych tajemnic odpowiadać ma za wywoływanie strachu. Zarówno w graczu, jak i głównym bohaterze, którego porażkę wyznaczać będzie poddanie się jednej z wielu fobii, którą wzbudzić może pobyt na wyspie Darkwater. Call of Cthulhu będzie pod tym względem RPG niebanalnym – podsłuchiwanie wrogów i podkradanie się do nich będzie jedyną formą interakcji z nieprzyjaznymi postaciami. Gra pozbawiona została bowiem elementów walki, w kwestii mechanicznej stawiając na rozwój umiejętności śledczych głównego bohatera. Skonfrontowanie się z nieprzyjaciółmi skończy się co najwyżej ucieczką oraz schowaniem w jednej z kryjówek rozsianych po wyspie.

premiera call of cthulhu

Mechanizm szaleństwa jest właściwie jedynym wyróżnikiem tego tytułu, jednak charakter świata wykreowanego przez H.P. Lovecrafta oraz fabuła idealnie wpasowująca się w konwencję tego typu grozy powinny wystarczyć, aby Halloween 2018 spędzone z tym tytułem zaliczyć można było do przerażających. Czyli, innymi słowy, udanych. Szczególnie niecierpliwi gracze będą mogli przekonać się o tym wcześniej, gdyż premiera Call of Cthulhu: Official Video Game zaplanowana została na dziś!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments