Premiera Fallouta 76 była “litanią problemów” – przyznaje Tod Howard

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2021, 14:51 Aktualizacja: 12.03.2022, 14:51
Choć gracze i branża elektronicznej rozrywki miewają krótką pamięć, to chyba każdy pamięta, co działo się przy okazji premiery Fallouta 76. Gra była w fatalnym stanie technicznym, a brak zawartości przyczynił się do dużego rozczarowania graczy. Teraz, ponad dwa lata po premierze produkcji, Tod Howard, znany deweloper z Bethesdy, przyznał, że “było niewiele rzeczy, których nie schrzaniliśmy przy premierze Fallouta 76”.
fallout 76 na steam
0 Udostępnień

Bo nie ma jak to stwierdzić stan faktyczny

Podczas wczorajszej konferencji, na której Bethesda i Microsoft świętowały nowe partnerstwo, Tod Howard, jeden z częściej cytowanych i bardziej rozpoznawalnych deweloperów pierwszej z tych firm, poruszył temat Fallouta 76 i jego fatalnej premiery. Przypomnijmy, gra pojawiła się na rynku w fatalnym stanie technicznym, a szybko okazało się, że produkcja nie oferuje za wiele zawartości, mimo że była sprzedawana za 60 dolarów, czyli tak jak inne produkcje wysokobudżetowe.

Kiedy ta gra została wydana, zmagaliśmy się z całą litanią problemów. Zawiedliśmy wielu ludzi i, cóż – przyznam uczciwie – było wtedy niewiele rzeczy, których nie schrzaniliśmy.

Przyznaje deweloper, dziękując przy okazji Philowi Spencerowi oraz innym osobom z growego działu Microsoftu, którzy pomogli Bethesdzie w wyprowadzeniu Fallouta 76 na prostą, co pozwoliło stać się produkcji “jedną z najpopularniejszych gier sieciowych na Xboksach”. Howard nie podał przy tym konkretnych liczb, ale jeśli to faktycznie prawda, to tytuł musi radzić sobie lepiej niż Sea of Thieves od Rare czy Grounded, czyli kooperacyjna gra survivalowa od Obsidian Entertainment.

Na koniec wspomniano, że współpraca z “rodziną Xboksa” pozwoli na uniknięcie tego typu błędów w przyszłości, a dostęp do Game Passa ułatwi testowanie gier-usług, które Bethesda może wyprodukować w przyszłości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments