Premiera Ghostrunnera. Cyberpunkowy slasher z dobrymi ocenami rodzimych i zagranicznych mediów

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 27.10.2020, 10:32 Aktualizacja: 27.10.2021, 10:32
Cyberpunk niejedno ma imię i przed trafieniem gry CD Projekt Red na rynek możemy liczyć na przynajmniej jednego pewniaka, którego autorami również są Polacy. Ghostrunner od One More Level swoją premierę ma dokładnie dziś, a część rodzimych i zagranicznych mediów miała okazję sprawdzić grę w akcji. Jej oceny są zdecydowanie powyżej przeciętnej.
0 Udostępnień

Średnia ocen na Metacriticu zachęca do zakupu

Embargo na recenzje produkcji One More Level spadło wczoraj po południu i jak można było przypuszczać, tytuł spotkał się z pozytywnym odbiorem mediów zarówno u nas w Polsce, jak i na Zachodzie. Ghostrunnera przede wszystkim chwalono za intensywną akcję, duże możliwości pod względem poruszania się po planszach czy oprawę audiowizualną, którą wielu recenzentów przyrównywało do tej, jakiej możemy się spodziewać na konsolach nowej generacji.

Co ciekawe, sam pomysł na rozgrywkę (jeden celny cios to jedna śmierć; dotyczy to zarówno przeciwników, jak i protagonisty) wzbudził mieszane uczucie – część autorów była tym nieco poirytowana, a rozgrywki nie ułatwiały gęsto rozsiane punkty zapisu. Produkcja ma jednak nadrabiać efektownymi sekwencjami z wykorzystaniem akrobacji, co ma nadawać rozgrywce niesamowitego uczucia płynności, znanego m.in. z dwóch ostatnich Doomów.

Pecetowa wersja Ghostrunnera może pochwalić się średnią ocen mediów na Metacriticu na poziomie 83%. Wśród 29 recenzji znaleźć można jedną maksymalną notę (Quinn Levandoski z Hooked Gamers nie miał do gry One More Level żadnych zastrzeżeń), ale nie zabrakło też “dziewiątek” i “ósemek”, które dominowały w polskich recenzjach. Pełne zestawienie ocen z rodzimych recenzji:

  • Antyweb – 8/10
  • Polygamia – 4,5/5
  • Gry-Online – 8/10
  • Polski Eurogamer – Rekomendacja
  • Komputer Świat – 7,5/10
  • PPE – 9/10

Gra One More Level dostępna jest od dziś na komputerach osobistych (Steam, GOG, Epic Games Store), PlayStation 4, Xboksie One i Switchu. Deweloperzy zapowiedzieli również wersje na konsole nowej generacji, jednak ma to nastąpić dopiero w 2021 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments